tiga rašė: Elste, dėkoju už šį išaiškinimą, bet man kad juo vadovautis, tai klaustukų tik padaugėja,nes tas žmogus normaliai dirbo 2009m tik 10 mėnesių, po to 11 ir 12 mėn jam buvo mokama už prastovas, 2010m-01 ir 02mėn buvo prastovos, nuo 03.01 jis sutiko dirbti nepilną savaitę, nes jau mokėti už prastovas per didelė prabanga, nes gamybos augimo nesimato. Taigi 03mėn jis pagal grafiką padirbo 3dienas, o paskui susirgo, 04mėn sirgo pusę mėn ir po to dirbo pagal grafiką 6d, 05mėn-dirbo12d, 06mėn-13d.
Dabar Jūs pasakykite kaip vadovautis ta nuostata "...būtina apskaičiuoti darbo dienų(valandų) skaičių per 12mėn. pagal darbuotojui nustatytą darbo grafiką ..."
Taigi, kokias dienas imti tiesiog nesuprantu
, o be to mano Pragma šito irgi neįkerta.
Logika tokia: skaičiavimui reikia imti 12 paskutinių mėnesių. Kol jam buvo nustatytas viskas laikas, imate standartinį darbo dienų skaičių. Kai jis pradėjo dirbti nepilną savaitę - imate tą dienų skaičių, kurį
būtų dirbęs pagal grafiką, jei nebūtų sirgęs.
Tarkime, 7 mėn. - standartinis dienų skaičius (pagal darbo kalendorių surašote - į jokias prastovas nekreipiam dėmesio), o 5 mėn. - po 12 ar 13 d.d. Padalinsite ir gausite tą santykį.
VDU skaičiuojate atitinkamus mėnesius, įprastai.