Sveiki, tikiuosi teisingoje vietoje keliu klausimą
, ir laukiu kiek įmanoma išsamesnių ir greitesnių atsakymų
Taigi, situacija tokia: Neminėsiu įmonės, nes nėra taip blogai, kad norėtųsi "šikti" ant jos vardo ir t.t.
Tad įsidarbinus visi gavom sutartis, kuriose yra punktas apie mokymus. Išoriniai mokymai (kai veda ne įmone, jos darbuotojais, o samdoma kita ar valstybinė). Po tokiu mokymų darbuotojas darbdaviui privalo dirbti 1m., ir po tų metų gali išeiti nieko nemokėdamas darbdaviui, o va jei anksčiau sugalvoja palikti įmonę, turi mokėti tą sumą, kuri kainavo mokymus. Girdėjau tokių gandų, kad darbdavys negali atskaičiuoti daugiau nei yra alga. Čia tiesa? Ir išvis ar neturėtų paskaičiuoti "likutinės kursų vertės" nes didžiąją dalį metų išdirbau.
Ir tarkim įmonė moka algą per mėn. 2 kartus, pusę kaip avansą, kitą pusę - kaip algą. Mėn. vidury ir mėn. gale. Ir jei pvz. nesibaigus tiems metams aš 1 d. pateikiu prašymą, kad po 14 d.d. išeinu iš darbo ir būnu gavęs ar tai algą, ar avansą, likusią dalį jie sau pasilieka
Ar tokiu atveju jie gali kreiptis į teismą ar antstolius dėl likusios dalies sumokėjimo jiems?
Ir pvz., man birželį baigiasi terminas vienų mokymų ir kirba mintys, kad gal laikas eiti kitur, o čia jau šneka apie dar vienus mokymus, ko pasekoje prisidėtų dar metai įsipareigojimo. Tad ar galiu atsisakyti mokymų, motyvuodamas tuo, kad ketinu po termino keisti darbą?
Tikiuosi būti išklausytas, suprastas ir sulaukti atsakymų