Kaip ir žadėjau sudedu ką toriu apie savanorius ir savanorystės teise.
Pridedu svarbų priedą, t.y. LR Vyriausybės nutarimą dėl neapmokestinamųjų piniginių kompensacijų dydžių nustatymo. Atkreiptinas dėmesys, kad jeigu norite kompensuoti savanoriams išlaidas yra nustatytos ribos. Kitkas apsimokestina GPM.
Svarbus yra laisvos formos žurnalas tokioms išlaidoms vesti (žr. tvarką). Greta šito žurnalo patarčiau vesti savanoriškų darbų sutarčių žurnalą. (pridedu pavyzdį iš kalėjimo departamento). Jis nėra privalomas (vyriausybei panaikinus savanoriškų darbų organizavimo tvarką), bet manau reikalingas susieti išlaidas su sutartimi (irgi gali būti laisvos formos).
Savanoriško darbo sutartis, tai nėra darbo sutartis ir darbo teisei nepriklauso (žr. priedą LLRI analizė savarankiškai veiklai, ten detaliai paaiškinta kada tampa darbo santykiai), tačiau savanoriams dirbant organizacijos patalpose būtina juos pasirašytinai supažindinti su tvarkos ir saugos taisyklėmis.
Dar svarbu žinoti, kad nepilnamečiai nuo keturiolikos iki aštuoniolikos metų gali sudaryti sutartį, tik savo atstovų pagal įstatymą sutikimu. (laisvos formos vieno iš tėvų raštas).
Tuo tarpu asmenys iki keturiolikos sudaryti sutarties negali, o jo vardu tokias sutartis turi sudaryti tėvai.
Ir kas svarbiausia, tai ši sutartis gali būti žodinė, pagal civilinę teisę, bet kas liečia pinigus ir ilgesnius laikotarpius patarčiau sudarinėti rašytines.
Ir dar kartą patariu permesti akimis LLRI analizę, ten galima rasti daug atsakymų, apie savanoriško darbo teisę.
Taip pat pridedu kalėjimo departamento tvarką dėl savonorių darbo. Ten rasyte ir pavyzdinę sutartį, kokią reikia sudaryti su savanoriais.
Kompensuojamų didžių tvarka.DOC