Sveiki dar kartą,
Iškilo man milijonas klausimų dėl tų vykdomųjų raštų, o konkrečios informacijos niekur rast negaliu
Pavyzdžiui:
1) Iš darbo užmokesčio, neviršijančio Vyriausybės nustatytos minimalios mėnesinės algos, išskaitų dydis negali viršyti dvidešimties procentų, o išieškant išlaikymą periodinėmis išmokomis, žalos, padarytos suluošinimu ar kitokiu sveikatos sužalojimu, taip pat maitintojo gyvybės atėmimu, atlyginimą ir žalos, padarytos nusikalstama veika, atlyginimą – iki penkiasdešimties procentų darbuotojui išmokėtino darbo užmokesčio.
1? O jei žmogus dirba pusę etato ir ant popieriaus gauna puse minimumo - 400, tai iš jo dar galima kažką išskaityti pagal vykdomuosius raštus ar jau nebe? nes jau ir taip jis gauna pusę minimumo..
2) Darant išskaitas iš darbo užmokesčio,
neviršijančio Vyriausybės nustatytos minimalios mėnesinės algos, pagal kelis vykdomuosius dokumentus, darbuotojui turi būti paliekama
penkiasdešimt procentų išmokėtino darbo užmokesčio.
2? Čia man ir truputį nesiriša, pradeda kalbėti apie neviršijančią MMA dalį, o baigia apie nedaugiau kaip 50 % nuo išmokėtino (kaip suprantu viso ) DU. Tai kaip yra iš tiesų? Ar turi likt bent pusė MMA, ar bent pusė visos algos?
3) Iš darbo užmokesčio dalies, viršijančios Vyriausybės nustatytą minimalios mėnesinės algos dydį, išskaitoma septyniasdešimt procentų išmokėtino darbo užmokesčio, jeigu teismas nenustato mažesnio išskaitų dydžio.
3? Iš šitos dalies reikia suprasti kad jei alga viršija MMA, tai iš tos dalies kuri viršija 800 daugiau kaip 70 % išskaityt negalima? net ir tuo atveju kai yra keli vykdomieji raštai? Tokiu atveju dalint tą 70 % visiems vykdomiesiems raštams?
Prašau padiskutuokim dar kartą apie šituos vykdomuosius raštus