2011-11-03 10:29
zodiakas
Radau ir aš, bet kur rasti tą knygą?
Nuo spalio 1 d. iš skolininko darbo užmokesčio išieškoma pagal naują tvarką
2011 10 14
Nuo 2011 metų spalio 1 d. įsigaliojo labai daug Lietuvos Respublikos civilinio proceso kodekso (toliau – CPK) pakeitimų, taip pat pakeitimų buvo padaryta ir LI skyriuje „Išieškojimo iš skolininko darbo užmokesčio ar kitų pajamų tvarka“.
Nauja redakcija išdėstytas 733 straipsnis „Išieškojimo iš skolininko darbo užmokesčio ar kitų pajamų tvarka“. Po pakeitimų straipsnio 4 dalyje detaliai aprašyta, kaip turi būti vykdomas išieškojimas iš skolininko darbo užmokesčio, kai yra išlaikymo periodinėmis išmokomis skola. Šiuo atveju iš skolininko darbo užmokesčio ir kitų pajamų pirmiausia atskaitomos periodinės išmokos. Jeigu CPK 736 straipsnyje nustatyta tvarka apskaičiuotų išskaitų suma didesnė už periodinių išmokų sumą, šių sumų skirtumas skiriamas periodinių išmokų skolai padengti.
Pakeitimai praplėtę pinigų sumų, iš kurių išieškoti negalima, sąrašą, pateiktą CPK 739 straipsnyje. Pakeitimai nustato, kad taip pat negalima išieškoti iš valstybinio socialinio draudimo, motinystės, tėvystės pašalpų, išeitinių išmokų.
Nauja redakcija išdėstytas 740 straipsnis „Darbdavio veiksmai skolininkui nutraukus darbo sutartį arba pasibaigus periodinėms išmokoms“. Nutraukus darbo sutartį su skolininku arba pasibaigus periodinėms išmokoms, asmuo, kuriam buvo pateiktas patvarkymas dėl išieškojimo iš darbo užmokesčio ar kitų pajamų, per tris darbo dienas (iki pakeitimų buvo nustatytas 3 kalendorinių dienų terminas) nuo visiško atsiskaitymo su skolininku tai praneša patvarkymą pateikusiam antstoliui, nurodydamas šiuos atliktų mokėjimų duomenis: įmonės, įstaigos, organizacijos pavadinimą, adresą, kiekvienos išskaitos datą, dydį, bendrą išskaitų sumą. Neliko reikalavimo, kad žymos patvirtinamos jas padariusio asmens ir įmonės, įstaigos, organizacijos vyriausiojo finansininko parašais bei antspaudu.
Pakeitimai taip pat nustato, kad įmonėse, įstaigose ir organizacijose turi būti tvarkoma tik vykdomų antstolio patvarkymų apskaitos knyga, anksčiau buvo reikalaujama tvarkyti vykdomųjų dokumentų apskaitos knygą. Vykdomiesiems dokumentams taip pat priskiriami šie dokumentai: teismo ir arbitražo sprendimai, nutartys, nutarimai ir įsakymai civilinėse bylose, taip pat bylose dėl administracinių teisinių santykių, teismo nuosprendžiai, nutartys ir nutarimai baudžiamosiose bylose –tiek, kiek jie susiję su turtinio pobūdžio išieškojimais, juridinio asmens veiklos apribojimo ir juridinio asmens likvidavimo bausmių vykdymu; teismo nutarimai administracinėse bylose – tiek, kiek jie susiję su turtinio pobūdžio išieškojimais; teismo patvirtintos taikos sutartys; užsienio teismų ir arbitražų sprendimai tarptautinių sutarčių ir įstatymų nustatytais atvejais.
UAB „Pačiolis“ Konsultacijų skyrius