Paskaičius šią diskusiją, negaliu nepacituoti
tax.lt nario
proso patarimo ieškančiam buhalterio:
2012-03-05 13:28 prosas rašo : "Renkantis buhalterį reikėtų pagalvoti apie tokius dalykus.
Buhalteris, aišku, jokios naudos firmai neduoda. Čia reikia truputį pakeisti požiūrį. Reikia įsivaizduot buhalterį kaip skausmingą, bet neišvengiamą išlaidą. Na, kaip koks telefonas ar internetas.
Ir mokėt gaila, bet ir neišsisuksi visai be to. Todėl reikia išnaudoti teigimas šito reikalo puses.
Su elektriku viskas aišku. Vienas taškas - vienas pinigas. Du taškai - du pinigai.
Buhalterio kaina veikia pagal tuos pačius principus, kaip ir telefono kaina. Kuo daugiau minučių kalbi per mėnesį, tuo geresnį planą gali gauti su pigesnėmis minutėmis.
Todėl kartais gali būti geriau ne laisvai samdomas buhalteris, bet etatinis. Paėmei visam etatui ir užvertei darbais iki plaukų galiukų. Nu ten kavą virti, grindis išplauti. Kiekvienas papildomas darbas bus vis pigesnis ir pigesnis. Taip galima kažkieno kito rankas atlaisvinti.
Buhalteris dažniausiai yra moteris. Todėl nereikia pamiršti laiku jai prikabinti makaronų. Nu ten kokia ji svarbi ir reikalinga, tiesiog dešinioji ranka, kairioji koja ir t.t. Tai labai mažina buhalterio kainą. Teisingai primakaroninta genutė tik vyniosis už 20 kapeikų atlyginimą.
Na ir estetinę pusę būtina išnaudoti. Elektrikai. Kolektyvas vyriškas. Daug maloniau visiems bus eiti į darbą, jei buhalterė teisingai parinkta. Na ten - kojos nuo kaklo, blakstienos ilgesnės už sijoną.
Žodžiu, gerai viską apgalvojus, ne toks jau ir skausmingas tas buhalterio išlaikymas.
Va padarė darbą koks elektrikas ar santechnikas. Niekas nežino, ką jie ten krapšto. Bet visi žino, kas turi gautis. Padarė. Žiba, teka, sukasi. Maladiec. Va tavo babkės. Dar paskambinsiu.
O ką buhalteris? Nu parašė jis ten skaičių. O iš kur tu žinai, kad tas skaičius geras? Nu jei labai jau kokią nesąmonę papeckiojo, tai kažkas gali suprasti. Bet jei proto ribose, tai konkrečiai niekas nežino, ar ten gerai. Išorinių požymių nėra. Balansas be klaidų ir balansas su 2 klaidom atrodo vienodai gražiai. Niekas nebarška, nedega, nesmirda, dūmai nerūksta.
Vienintelis būdas ką nors sužinot yra patikrint. T.y. dar kartą padaryt tą patį darbą. O kas patikrins? Čia buhalteriai gudriai sugalvojo specialų buhalterį ir pavadino jį auditorium. Sumoki pinigus dar kartą ir jis patikrina. O iš kur tu žinai, ką jis ten patikrino? Vėlgi išorinių požymių nėra. Vienas skaičiuoja, skaičiuoja, kitas tikrina, tikrina, o paskui firma tik pyst ir apsivertė.
Žodžiu, jei pats netapsi buhalteriu ir visko pats nepatikrinsi, tai viskas bus tik oras.
Esant tokiai nekontroliuojamai situacijai, koks motyvas gerai ir teisingai gliaudyt skaičius? Baigė kokiam garaže 2 savaičių kursus - ir jau buhalteris. Kol tu jį pričiupsi, kad nesąmones skaičiuoja - tai jis jau kitur perbėgo.
Atsakomybė? Liežuviu ta atsakomybė. Kol reikia naują darbą suderėt ir didesnę sumą išspaust. O tikrovėje kas matė už ką nors atsakiusį buhalterį? Kuo jis atsakys, jei elektrikų brigada jam 200 litų moka? Nu galima pabandyt pričiupti, jei kažką labai jau negerai padarė. Bet tas svolačius buhalteris amžinai per daug žino. Gali pabrangti reikalai. Ai tegul eina. Nekišiu rankų į š...
Va toks limksmas tas skaičių gliaudymas."