1. Bendrais bruozais apmastai parametrus. Pvz. 2.4GHz procas, 512Ram’as, 60GB hardas
2. Isirenki motina. Prie jos derinsi proca ir ram’a, bei P 4 su intelio motina sistemoms korpusa. Kiekviena motina pritaikyta tik tam tikriems procams ir palaiko tam tikra ram’a pvz 800Mhz. Tai pagrindinis elementas ir jam pinigu gaileti nereikia. Ypac jei kompas gali buti modernizuojamas ateity. Man praeina intelio plokstes, bet jos turi ypatybe – turi buti porinis ram’o skaicius. Neidesi vienos ram’o ploksteles. Neblogos DFI pg. kaina. Beje jei pirksi senesne plokste pasiklausk del kontrolerio. Senose ir pasirodo ne visai senose kontroleris atskirai eina (cia buvo sokas man). Daznai kaina atrodo del to mazesne.
3. Is motinai tinkanciu procu renkiesi sau patinkanti. As megstu AMD bet jiems reikia gero cooler’io. Tas daznai uzia klaikiai. Todel reikia storasienio korpuso. L. Patinka intelio. Celeronas geras tuo kad pakencia didelias temperaturas ir nesuderinta kompa t.y. kiti irenginiai gali buti visai neatiderinti – jis konfliktus pakencia. P4 mano megstamiausias. Klaikiai patinka bet jo kainos ir kokybes santykis prastesnis uz tos pacios klases AMD. Cooler’is paprastai buna prie proco (aprasyme zodelis box), bet pasidomek. AMD kartais patartina pasikeisti gamyklini cooler’i.
4. Ram’as. Dabar geras kokybes ir kainos santykis dimm’o visi ir deda. Kas turi babkiu gali deti rimm’a (bet bet kuriuo atveju kojeliu modelis DDR). Geras dalykas rimm’as bet kaina kol kas kosmine. Su rimm’u bus malonu dirbti. As susidariau ispudi kad Kingstonas vienas geriausiu. Bet tenka kazkiek moketi uz varda. Kuo didesnis tuo dirbti maloniau. Jei neuztenka Ram’o bus saugoma kietam diske (virtual memory). O sio nuskaitymo greitis sudinas lyginant su ram’u. Taigi kompas letes. Neverta pirkti ram’o su 1026Mhz jei motina palaiko tik 800Mhz. Manau 256MB ram’o talpos kaip minimum reikia.
5. Hardas. Jei neklystu vieno GB kaina pigiausia gaunasi perkant 60GB. As rinkciausi WD bet Maxtor’as pilnai tinka. Seagate’as seniau buvo pats tas dabar mano nuomone pasigadino biski. Kuo didesnis nuskaitymo greitis tuo geraiau 7200 norma. Cache’as apie 8MB butu pats tas tai labai svarbus darbo greiciui. Jei dar kas giliau nori list tai reiketu ziureti juntis pvz UDMA100. Tai irgi atsiliepia darbo greiciui.
6. Vaizdas. Nezinau kas geriau. Radeon’as ar gforce’as. Jei radeonas ATI cipas – viska sprendzia sita mikroschema. Kiekviena mikroshema kazkuo pranasesne uz konkurentu. Jei filmai aisku gforce’as. Jei noresit papildomai prisijungti ten skaitmenine vaizdo kamera irgi gforce’as. Jis turi ir skaitmeninio vaizdo iseiti. Jei kruta grafika autocad’as ar pan. daug kas pataria radeona. Kuo talpesne pvz 128MB.
7. Korpusas. Kuo didesnis tuo geriau. Ir jei motina intelio su P4 korpusas yra specialus butent jai. Nuo maitinimo bloko yra atskira jungtis. Reikia ziureti kad maitinimo blokas butu ne per zemai. Kad tvirtinimas butu patogus. Ir skarda turetu buti apie 1.5-2mm. Ne taip cooler’is uz ir vibracija nesijaus.
8. Jei atskira garso korta tai creativas pats tas. Bet kolonkes derinti reiketu. Jei pas tave creativas 5.1 tai ir pasistacius dvi koloneles paprastas neisnaudosit jo galimybiu. Daugumoje motinu audio buna viduje. Bet butinai tokiu atveju reiketu is motinu gamintojo saito parsisiusti codec’a tam audio. O tai bus kaip pas mane viskas pagreitintai. Jis gali uzimti iki 20Mb.
9. Monitaras. Cia ilga kalba. Jo neatnaujinsi tai pinigu skaiciuoti nereikia. Norint maloniai dirbti aisku plokscias. CRT: Tasko dydis 0.24. pats maziausias. Skleistine apie 100Mhz ir jei yra galimybe dar daugiau. Realiai jie nelaiko tiek kiek raso. Nebent pirmas dvi dienas. Kauke - visai nieko trinitronas. LCD: filmu su juo nepaziuresi. Kokioje programoje padaryti kad butu visas vaizdas baltas ir ieskokit juodu tasku. Keli taskai baike. Bet jei virs 10 tai ieskokit kito monitaro.
Nepagailekit kabeliu gerai ekranuotu ir ju jungtis pirkit nepigius. Jei norit maximumo intelio procas turetu tupeti intelio motinoj. Kiti irenginiai pg. patoguma. CD ir flopikas normalus TEAC’o. Svarbu nuskaitymo greitis ir cache’as kaip ir hardui. Nesiulau pirkti CD paprasto, kai CD-RW kainuoja ~ tik 100 Lt daugiau. Peles idomios optines bet man labiau praeina logitech’o rutuline.
Surinkejas tegu suformatuoja harda ntfs formatu – patarimas. Galesit atskirti savo darbo terpe nuo vaiku windows’uose. Visai nieko isideti dvi OS. Linux’as nemokamas senesnis. Gaila pats nedaug dirbes, bet labai idomu. Bet uztat girdejau internetas Linux’uose veikia kelis kart greiciau nei windowsuose. Nezinau ar cia priklauso nuo narsykles ar nuo OS bet tokie gandai. Tomas cia daugiau pasakytu.
Cia buvau pats siuntinedamas uzklausimus susirases, tai biski pakoregavau, atleiskit uz klaidas. Siulau, paskambinat ar emailinat ar nueinat i kokia kompiuterastu bendrove bendrai nusakot kam naudosit kompa ir tegu ismeta komercini emailu. Tada issiuntijat kitom bendrovem ir ziurit kiek jie uz tai nori tegu siuncia savo ats. Issirinksit pigiausia.