Rolanda rašė: Klausiantysis, o jūs jau įsiregistravote PVM mokėtoju? Ar esate tikras, kad per metus gausite 100 000 Lt pajamų? Na na, linkiu sėkmės!..
Papildomai pensijos daliai jūs negalite skaičiuoti kas mėnesį, nes sumą, nuo kurios reikės atskaičiuoti tuos procentukus, sužinote tik pasibaigus kalendoriniams metams (dar kartą pasiskaitykite Sodros tinklapyje apie įmokas, kurias privalo mokėti IV vykdantys asmenys).
Na, PVM mokėtoju neįsiregistravau ir kol kas tikrai nesiruošiu to daryti. Tačiau, žiūrėdamas ateities link, bandau numatyti galutinės produkto/paslaugos (pirkėjui/klientui) kainos augimą ir taip pradedant veiklą apsisaugoti nuo galimų kainų šuolių ateityje. Kaip tik todėl ir yra tas "pliusas" ties PVM - nes ateityje (jeigu netyčia per metus gaunu virš 100.000 pajamų ir tampu PVM mokėtoju) man tampant PVM mokėtoju nenukenčia produkto/paslaugos kaina. Nukenčia tik mano paties pelnas. Bet, vis tiek, Ačiū už palinkėjimus
Kas dėl papildomos pensijos dalies, tai aš žinau, kad kas mėnesį jos nemokėsiu (bet, jeigu neklystu, galiu mokėti avansu, kartu su socialinio draudimo įmokomis - kas ketvirtį, bet tai ne taip svarbu). Esmė tų 15% nuo pajamų papildomam pensijos daliai (gaunasi ta pati suma kaip ir 15% pajamų mokestis) aš skaičiuoju todėl, kad čia jau maksimumas ką gali tekti mokėti, juk daugiau papildomai pensijos daliai, nei kad tie 15% nuo pajamų tikrai nereikės mokėti, aš teisus?
Lyg dar vieną klaidą radau tuose savo skaičiavimuose - apskaičiuodamas 15% ir 24% nuo pajamų neatėmiau neapmokestinamo pajamų dydžio (), kuris kiekvienam mėnesiui (nuo 2007-01-01) yra 320 litų. Juk tik atėmęs šiuos 320 litų galiu teisingai suskaičiuoti pajamų mokestį, tiesa?
[ Tokiu atveju, turėčiau pakeisti ir skaičiavimus ties "15% papildomai pensijos daliai", kur šioji dalis taip pat negali būti didesnė kaip 15% pajamų mokesčio ]
Pakomentuokit kas mano išmąstymus. :) Dar kartą Ačiū.