2025-07-04 15:40
Alexander
Sveiki,
Vykdau individualią veiklą pagal pažymą – esu korepetitorius, turiu sutartį su korepetitoriavimo įmone, bet dirbu ir savarankiškai, važinėju pas mokinius į namus, kartais ir į kitus miestus, todėl kyla klausimų dėl automobilio naudojimo veikloje.
Automobilį planuoju registruoti kaip ilgalaikį turtą ir naudoti tik veikloje. Ar pakanka vien pildyti kelionės lapus, ar reikia dar kažkokių papildomų dokumentų? Noriu įsigyti kuro kortelę, todėl įdomu – ar būtina turėti įrodymus (pvz., kvitus, GPS ar mokinio parašus), kad tikrai buvau nurodytoje vietoje tuo metu, ar užtenka tvarkingai pildyto kelionės lapo? Kartais maršrutai kartojasi ar šiek tiek skiriasi, tai ar galima šiek tiek „pritempti“ kuro sąnaudas, jei jos logiškai pagrįstos, ar tai jau rizikinga?
Taip pat – ar kelionės lapą galima pildyti kartą per mėnesį su visais maršrutais, ar būtina kiekvieną kartą po kiekvienos kelionės?
Ir dar vienas klausimas – svarstau registruotis PVM mokėtoju, kad galėčiau susigrąžinti PVM nuo kuro išlaidų. Ar tai apsimoka korepetitoriui, kuris dažnai važinėja, turi sutartį su įmone, bet pati veikla nėra PVM apmokestinama? Gal kas turite praktinės patirties?
Iš anksto dėkoju už atsakymus!