abui rašė:
Šitokiu atveju viskas labai gražiai atrodo, tik vienas klausimas tada: kadangi sakykim įstatinis kapitalas 200 000 Lt, yra 200 000 akcijų po vieną litą (emisijos kaina = nominaliai vertei = 1LT). Investuotojai tuos pinigus investuoja už 25% akcijų, tai grąžinant akcijomis jų kainą (sakykim "rinkos" kainą įvertina kaip 4LT už akciją).
Iš čia gaunas, kad gaudamas paskolą FA investavo į akcijas, kurių emisijos kaina buvo 1LT, o skolą grąžino kaip po 4LT už akciją. Tas atsiradęs skirtumas neskaitomas kaip "pelnas" kurį gavo FA (ta prasme GPM neatskaitomas)?
Nes tokiu atveju atrodytų, kad išeina GPM susimažint tik 4čiu (tiksliau tiek, kiek procentų akcijų skiriama investuotojams)..
Bandau suprasti, ką jūs ten norite padaryti.
1. Paprastai akcijos nominali vertė būna didesnė, bent 100 Lt, bet jei jums patinka daug akcijų po 1 Lt, tai tebūnie.
2. Su investuotojais pasirašote sutartį, kad už "paskolintus" pinigus jie gaus 25 procentus tokios ir tokios bendrovės akcijų. Manau, kad tokia sutartis gali būti sudaryta, nors faktiškai ji pridengia tikrąjį turinį - tai yra bendrovės akcijų pirkimo sutartis (išankstinė).
3. Įregistruojate bendrovę, kurios ĮK 200 000 Lt, padalintas į 200 000 paprastųjų 1 Lt nominaliosios vertės akcijų. Jos priklauso vienam akcininkui. Dabar jis 25 procentus akcijų parduoda tiems investuotojams, su kuriais sudarė tokias įdomias paskolos sutartis.
Parduoda, nors pagal sutartį grąžina skolas - tik taip yra traktuojama mokesčių požiūriu. Pagal GPM įstatymą, jokių mokestinių lengvatų pardavėjas neturi, todėl (atmetus 8000 Lt neapmokestinamų pajamų ir akcijų įsigijimo vertę 50 000 Lt) sumoka 15 procentų pajamų mokesčio, apie 21300 Lt. Sumoka
pardavėjas, tai yra tas, kuris registravo įmonę.
Man atvejis neatrodo palankus mokesčių atžvilgiu, bet jei jis jums tinka, tai yra galimas.