amadina22 rašė:
Fiziniam asmeniui išmokėta pašalpa gaisro atveju apmokestinama GPM. Kai mokama darbuotojui, pašalpa neapmokestinama VSD įmokomis, jeigu įmonė turi gaisro faktą patvirtinančius dokumentus, o pašalpos suma neviršija 5 MMA.
Pašalpa nukentėjusiam nuo gaisro
Klausimas:
Esame pelno siekianti įmonė, norime išmokėti išmoką 500 Lt fiziniam asmeniui, nukentėjusiam nuo gaisro, kokios mokestinės prievolės mums atsirastų?
MERITS atsakymas:
Nuo gaisro nukentėjusiam fiziniam asmeniui išmokėta pašalpa laikoma apmokestinamosiomis pajamomis, išskyrus atvejus, kai ji išmokama iš valstybės ar savivaldybių biudžetų (GPMĮ 17 str. 1 d.). Todėl įmonės išmokėta pašalpa fiziniam asmeniui, nesvarbu ar šis asmuo yra ar nėra su įmone susijęs darbo santykiais, apmokestinama GPM.
Darbuotojui išmokėta pašalpa gaisro atveju neapmokestinamos VSD įmokomis, jeigu pašalpos suma neviršija 5 MMA (4000 Lt) (VSDĮ 8 str. 1 d. 1 p.). Darbuotojas turėtų pateikti ne tik prašymą išmokėti pašalpą, bet ir gaisro faktą patvirtinantį dokumentą.
Apskaičiuojant pelno mokestį pašalpa priskiriama leidžiamiems atskaitymams, jeigu ji išmokėta darbuotojui (PMĮ 17 str. 1 d.).
Jeigu pašalpa mokama asmeniui, kuris įmonėje nedirba, išmokėta suma leidžiamiems atskaitymams nepriskiriama (tai neįprastinės įmonei sąnaudos, kurios nesusijusios su pajamų uždirbimu ar ekonomine nauda) (PMĮ 31 str. 1 d. 13 str.).
Gal kam įdomu.
aciu. Amadina, klausimas Jums, tai jei direktorius ismokes darbuotojui, kuris dirba pagal darbo sutarti pasalpa, mirus darbuotojo mamai, tai kiek supratau nereikia tu 4000 lt apmokesti, nereikia moketi nei sodrai, nei vmi, tik itraukti i uk.operaciju zurnala kaip fakta: pinigu kasoje sumazejimas, materialiniu ir joms prilygintu islaidu padidejimas, ar teisi as? aciu