nalaila rašė:
wolf rašė:
[quote:c9b0a9f2d9]
3. Lietuvos UAB‘as išnuomoja Norvegams darbininkus. Norvegijoje jie pradirbo 60 dienų. Atlyginimą moka Lietuviai. Kaip su pajamų mokesčiu, kas turi mokėti?
Manau Lietuvos imone moka ir DU ir mokescius. Gyventojai islieka nuolatiniais gyvetojais.
Na, o kaip jei jie Norvegijoje išbūtų 183 dienas? Tada jie ten pasidarytų nuolatiniais gyventojais? Tada abiejose valstybėse reiktų mokėti, o paskui galima būtu susigrąžinti permoką?[/quote]
Reikia su derinti su Norvegijos įstatymasi - tačiau vien išbuvimas ES šalyje virš 183 nepadaro jų nenuolatiniais gyventojais, nes socialiniai, turtinia ir kiti interesai lieka Lietuvoje.
GPM principas toks - nuolatiniu gyventoju tapti nesudetinga, atsikratyti t.y. tapti nenuolatiniu ir tai įrodyti darbo santykiu atveju tikrai sudetinga.
[quote:c9b0a9f2d9][quote:c9b0a9f2d9][quote:c9b0a9f2d9]
5. Lietuvos UAB‘as samdo vokietį, kad jis dirbtų vokietijoje mums. Mes neturim nuolatinės buveinės ten. Kas turi mokėti mokestį? Mes turim sumokėti į Vokietijos biudžetą?
Labai prašau pagalbos, užveskit ant kelio, nes jau galva plyšta.[/quote]
Ka reiksia samdo ? Laisvai samdo, darbo santykiai ? Kokios pajamos bus gaunamos ?[/quote]
Mes sudarom su nuolatiniu vokietijos gyventoju DS. Jis visą laiką dirba Vokietijoje. Jis yra vokietijos nuolatinis gyventojas. Tai mes turim į LT biudžetą mokėti, o jis į Vokietijos ir paskui susigrąžinti permoką?[/quote]
Taip pagal 5 str. taip bus pajamų objektas Lietuvoje - nepriklausoma nuo to kad faktiškai tas asmuo niekada nebuvo Lietuvoje.
Mokesčių grąžinimas ar mažinimas pagal apmok. išvengimo sutartį.
Turi buti numatyta tvarka Vokietijos VMI.