Savybės, kuriomis turi pasižymėti geras buhalteris
Paskelbta: 2012-09-16 |
Ekonomika.lt - Po darbų
“Tėvas man sakydavo, jog gyvenime reikia turėti tris patikimus žmones – gerą daktarą, atlaidų kunigą ir sumanų buhalterį. Pirmaisiais dviem taip niekada ir nepasinaudojau”, – Oskaras Šindleris, istorinė Antrojo pasaulinio karo asmenybė
Kaip verslo savininkai, mums atrodo, jog galime išmokti bet kokių įgūdžių, kurie privers mūsų bendroves geriau funkcionuoti. Tačiau ar gali bet kuris žmogus išmokti tinkamai vesti apskaitą ir buhalteriją? Tai tas pats kas sakytum, jog galima išmokti tapti menininku. Galbūt. Vis dėlto, kai kurie šių įgūdžių išmoksta labai lengvai, o kiti visuomet liks “vidutiniokais”.
Galbūt jūs sėkmingas verslininkas, turintis daugybę įgūdžių, tačiau jei finansai yra silpnoji jūsų pusė, tuomet pasisamdykite buhalterį iš šalies. Prieš pasisamdant privalote žinoti, ko galima tikėtis iš buhalterių ir ko turėtumėte iš jų reikalauti. Pateikiame vienuolika gero buhalterio savybių, į kurias turėtumėte atsižvelgti renkantis buhalterį.
Jūsų buhalteris turi turėti pradinį apskaitos ir buhalterijos terminų žodyną. Svarbiausia yra tikslus suvokimas kuo skiriasi penkios pagrindinės apskaitos sąskaitosi: turtas, skolos, nuosavybė, pajamos ir išlaidos.
Jūsų buhalteris turi būti atidus detalėms. Jums reikia tokio, kuris galėtų susikoncentruoti ties mažais dalykėliais. Tokiu atveju “dideliais dalykais” bus pasirūpinta savaime. Jūs neturite laiko būti jo auklė. Buhalteris privalo prisiimti atsakomybę už visas smulkmenas, kurioms reikia dėmesio.
Jūsų buhalteris turi suvokti bendrą vaizdą. Jeigu investuojate į tam tikrą įrangą, ar buhalteriai supras šio žingsnio ketinimą ir koncepciją? Ar jie žino, kaip paskirstyti mokėjimą, jog bendrovė išleistų mažiau pinigų?
Jūsų buhalteris savo darbą turi dirbti iki galo. Jums reikia tokio žmogaus, kuris būtų savarankiškas ir savo darbą atliktų iki galo. Jūs paprasčiausiai būsite per daug užsiėmęs. Galbūt turėsite savų klausimų ir juos pateiksite, tačiau finansinės projekcijos yra buhalterio atsakomybėje.
Jūsų buhalteris turi turėti finansinę ataskaitą iki kito mėnesio 10 dienos. Trys pagrindinės finansinės ataskaitos yra balanso ataskaita, pelno ir nuostolių ataskaita bei pinigų srautų ataskaita.
Jūsų buhalteris turi detaliai matuoti visas bendrovės išlaidas. Labai svarbu, jog būtų matuojamas inventoriaus atsiperkamumas ir darbuotojų produktyvumas. Inventorius ir darbuotojų atlyginimas sudaro didžiausią išlaidų dalį, tad būtina pateikti patikimą informacija apie šias išlaidas – atitinkamai pagal ją priimsite svarbius sprendimus.
Jūsų buhalteris turi suprasti jūsų veiklos sektorių. Finansai skirtingai planuojami ir valdomi skirtinguose veiklos sektoriuose: mažmeninės prekybos, kirpyklos, internetiniame versle. Kiekviena sritis turi savo niuansus. Susiraskite buhalterį, kuris turi patirties būtent jūsų srityje.
Jūsų buhalteris turi turėti komunikacijos įgūdžius. Jei buhalteris ko nors nesupranta, jis neturėtų gėdytis prašyti pagalbos. Komunikacija yra kritinis elementas, kadangi visą finansinę informaciją (ataskaitas, raportus) reikia tinkamai perduoti atitinkamiems žmonėms.
Jūsų buhalteris turi mokėti dirbti kompiuteriu. Šiais laikais daugelis finansinių klausimų sprendžiami naudojantis kompiuterine įranga ir internetu. Apskaitos sistemos yra kompiuterizuotos, ataskaitos rašomos naudojantis programine įranga. Turėkite tai omenyje.
Jūsų buhalteris turi norėti mokytis visą gyvenimą. Esamų įgūdžių pakaks tik trumpą laikotarpį, o ateityje neabejotinai prireiks naujų žinių ir įgūdžių. Žinoma, tai priklauso ir nuo jūsų, kaip verslininko ambicijų. Kuo sudėtingesnė verslo struktūra, tuo daugiau funkcijų buhalteris turi atlikti.
Jūsų buhalteris turi būti įsipareigojęs jūsų įmonei. Jeigu samdote buhalterį pusei etato, būkite tikras, jog jūsų įmonė bus buhalterio prioritetas. Tai viena didžiausių smulkaus verslo problemų. Šių verslų savininkai leidžia buhalteriams atlikti darbus stipriai neįsitraukus į bendrovės veiklą. Jums reikia žmogaus, galinčio susikoncentruoti.
Jei norite, kad jūsų bendrovės finansai būtų gerai tvarkomi, įsitikinkite, jog jūsų naujasis buhalteris pasižymi aukščiau išvardytomis savybėmis. Geras finansų valdymas yra verslo sėkmės esmė. Jei negalite pasikliauti buhalterinėmis knygomis, tuomet kaip žinosite, kuria kryptimi juda jūsų verslas?
www.ekonomika.lt/naujiena/savybes-kuriomis-turi...