Tininga rašė:
Forti rašė:
Sveiki, mūsų darbuotojas areštinėje, darbe suprantama, kad nėra ir, manau, ilgokai nebus... Jis dirba gamyboje, todėl labai stringa ir stovi dabar darbai, vietoje jo, mums reikia kito ieškotis... kaip čia man įforminti viską teisingai? kaip tabelyje žymėti? Ar reikia į Sodrą pranešti ką nors, kad jo nėra? Šį mėnesį jau nebe pirmas kartas jo nėra darbe (raštų ar papeikimų nėra, nes ech... tas žmogiškumas...), ar galima jį atleisti? Aišku gal galima tuos įspėjimus parašyti atbuline data, nes aš žinau, kada nebuvo... bet kaip su jo parašu, kad susipažino..?
VDI komentaras:
Darbuotojui, kuriam yra pritaikyta kardomoji priemonė – suėmimas dėl įtarimo, padarius nusikaltimą, nesusijusį su jo užimamomis pareigomis ar darbu, todėl DK 123 straipsnio 2 dalyje numatyta nušalinimo tvarka pagal pareigūnų arba organų, kuriems įstatymas suteikia nušalinimo teisę, rašytinį reikalavimą, netaikytina.
VDI specialistų nuomone, tokiu atveju turėtų būti taikytinos DK 143 straipsnio 2 dalies nuostatos, numatančios laikotarpius, kurie neįeina į darbo laiką. Tokie laikotarpiai gali būti nustatyti įstatymuose ir poįstatyminiuose norminiuose teisės aktuose. Darbuotojo arešto dėl įtarimo padarius nusikaltimą laikas priskirtinas prie šio straipsnio 6 punkte numatytų kitų norminių teisės aktų nustatytų laikotarpių, kurie neįskaitomi į darbuotojo darbo laiką. Darbo laiko apskaitos žiniaraštyje darbuotojo arešto laikas, dėl kurio jis negali atvykti į darbą, tyrėtų būti žymimas sutartiniu žymėjimu „NP“ (DK 143 straipsnio 2 dalies 6 punktas ( Žin., 2002, Nr. 64-2569), numatantis neatvykimus į darbą kitais norminių teisės aktų nustatytais laikotarpiais).
Pažymime, kad, vadovaujantis Duomenų apie apdraustuosius ir draudėjus pateikimo ir tikslinimo taisyklių, patvirtintų Valstybinio socialinio draudimo fondo valdybos direktorius 2010 m. birželio 4 d. įsakymu Nr. V-243 ( Žin., 2010, Nr. 73-3728), 37.11 punktu, Lietuvos Respublikos darbo kodekso ar kitų Lietuvos Respublikos teisės aktų nustatyta tvarka apdraustajam asmeniui kitų neatvykimų į darbą (tarnybą) be svarbios priežasties laikotarpiais bei kitais teisės aktuose nustatytais atvejais darbo užmokestis ar kitos išmokos, nuo kurių Lietuvos Respublikos valstybinio socialinio draudimo įstatymo nustatyta tvarka turi būti skaičiuojamos ir mokamos įmokos, nemokamos už vieną ar daugiau dienų (priežasties kodas – 99).
Sveiki, turiu tokią situaciją, kaip po naujojo darbo kodekso šitas reikalas su policija? Nesikeitė?