Jurgama rašė:
Tai vat, kad nenurodyta sąskaitoje nieko, tik pardavėjas - LUAB, o kai mes tas sąskaitas iš darbuotojų gaunam, tai ir nebesugaudo tų įmonių. Tai mes jei panaudojam savo veikloje, parduodant galim taikyti maržos schemą, taip?
O kaip su tom LUAB, kurios ne PVM mokėtojos? Jeigu vėliau kada nors užsimanys parduoti tą automobilį, mes turbūt jau turėsim nuo visos pardavimo sumos pvm skaičiuoti?
O jei nurodytas 96 str., tai mes turim prisiskaityt, atsiskaityt, atskaita galima ir į žurnalą įtraukti? O kaip su pardavimu tokios transporto priemonės?
Labai dėkoju, atsakiusiems, už pagalbą.
Dar kartą kartoju - netinka čia jokiu būdu 96 straipsnis, jokio PVM jums nereikia priskaityti.
Kodėl netinka?
Išparduodamas bankrutuojančios įmonės turtas. Kokios likusios prekės, kitas ilgalaikis turtas turėtų būti parduodamas normaliai su PVM. Tada taikomos 96 straipsnio nuostatos, prievolė mokėti pardavimo PVM pereina pirkėjui, taip ir nurodoma sąskaitoje.
Tačiau lengvasis automobilis yra ypatingas pardavimo objektas. Štai galimi variantai:
1) Sakykime, jis buvo pirktas anksčiau, jo pirkimo PVM negalėjo būti traukiamas į atskaitą, todėl ir bankrutuojanti įmonė turi jį parduoti be PVM pagal 33 straipsnio nuostatas. Tokiu atveju pirkėjui priskaityti PVM nereikia. Bet kadangi tai nenurodyta sąskaitoje, jis ko gero, netinka jūsų atveju.
2) Gal a/m parduodama pagal maržos schemą, tuomet sąskaitoje jokio PVM nematote, priskaičiuoti nereikia. Bet šis variantas galimas tik likviduojamoms, ne bankrutuojančioms įmonėms - o būtent taip ir užrašyta sąskaitoje.
3) O gal ta įmonė išvis nebuvo jau PVM mokėtoja, todėl ir pardavinėjamas turtas be PVM? Tuomet taip pat nereikia nieko priskaičiuoti.
O parduoti jūs privalėsite pagal maržos schemą, jei naudosite nors kelis mėnesius savo veikloje. Jei ne - parduosite normaliai kaip bet kokią prekę su PVM.
O dėl įmonės tai pasitikrinkite VMI puslapyje - gal ji ir nebebuvo PVM mokėtoja? gal likviduojama, ne bankrutuojanti? Juk ir rašo LUAB, o ne BUAB.