RC rašė:
Praktikoje, remiantis LR Civiliniu kodeksu, nekilnojamojo turto nuomos sutartis reiketu registruoti Nekilnojamojo turto registre
Ne visai taip. numato, kad nuomos sutartis privalo būt rašytinė, ir tik tuo atveju, jei terminas virš metų. Vadinasi nuomai kurios trukmė iki metų net rašytinės sutarties gali nebūti. O apie registravimą yra pasakyta taip:
2. Nekilnojamųjų daiktų nuomos sutartis, sudaryta ilgesniam kaip vienerių metų terminui, prieš trečiuosius asmenis gali būti panaudota tik tuo atveju, jeigu ji įstatymų nustatyta tvarka įregistruota viešame registre.
T.y. kaip suprantu
nėra prievolės, yra laisvas pasirinkimas - tiesiog abi sutarties šalys gali būt suinteresuotos tokiu registravimu.
RC rašė:
Antra vertus, savininko sutikimas leisti registruoti imone jo patalpose nereiskia nuosavybes teises perleidimo ir kokios nors rizikos, kad i jo isnuomota turta bus nukreiptas isieskojimas, arestas ar pan.
Tai žinot Jūs, tai žinau aš, tai žino daugumas buhalterių ir
kai kurie įmonių direktoriai, savininkai. Eiliniai piliečiai nežino ir žinoti nenori. Ir nesutinka, kad jų adresu būtų registruojama įmonė.
RC rašė:
Galiausiai, egzistuoja toks dalykas, kaip istatymo normos, reikalaujancios juridinio asmens duomenus ir dokumentu pakeitimus per 30 d. registruoti JAR, sulauzymas. Uz tai gali buti taikoma administracine atsakomybe ar net likvidavimo proceduros inicijavimas
Represiniu priemoniu esant tokiems pazeidimams nesiimama tik todel, kad JAR veikia pirmus metus, tad dauguma nesusipratimu ar smulkiu pazeidimu pateisinama pereinamuoju laikotarpiu
Logiška išvada - įmonė, neturinti savo nuosavo biuro ir nesuradusi biuro, kurio savininkai duotų leidimą registruot ten minėtosios įmonės buveinę, privalo likviduotis patys gražiuoju arba bus likviduoti prievarta?