2008-01-10 11:39
Rolanda
2011-09-11 05-40
Lietuvos Respublikos fizinių ir juridinių asmenų išduoti įgaliojimai ar kiti atstovo įgalinimus patvirtinantys dokumentai turi atitikti Lietuvos Respublikos civilinio kodekso bei kitų teisės aktų reikalavimus.
Užsienio valstybių fizinių ir juridinių asmenų išduotų įgaliojimų formą, turinį ir galiojimo terminą nustato valstybių, kuriose jie išduoti, įstatymai. Įgaliojimo galiojimo terminas, jeigu nenurodytas įgaliojime, nustatomas pagal Lietuvos Respublikos įstatymus.
Įgaliojime turi būti šie duomenys: įgaliotojo vardas, pavardė ir adresas; asmens kodas, kai įgaliojimą išduoda fizinis asmuo; juridinio asmens visas oficialus pavadinimas ir adresas; juridinio asmens registracijos kodas, kai įgaliojimą išduoda juridinis asmuo; atstovo visas pavadinimas arba vardas, pavardė, asmens arba registracijos kodas ir adresas.
Atstovui gali būti išduotas bendras įgaliojimas arba įgaliojimas dėl konkrečios apeliacijos ar protesto. Įgaliojime turi būti tiksliai apibrėžti veiksmai, jeigu atstovui suteikiama teisė perįgalioti kitą asmenį. Įgaliojime gali būti konkrečiai apibrėžti veiksmai, kuriuos atlikti atstovui paveda įgaliotojas, arba išvardyti veiksmai, kuriuos atlikti atstovui teisė nesuteikta.
Atstovas gali perįgalioti kitą asmenį tik tuo atveju, jeigu tokią teisę jam suteikia įgaliotojo išduotas įgaliojimas. Perįgaliojimo turinį ir formą apibrėžia pagrindinio įgaliojimo turinys ir forma.Įgaliojime nurodomas galiojimo terminas. Įgaliojimo terminą reglamentuoja Lietuvos Respublikos civilinis kodeksas. Jeigu terminas nenurodytas, tai įgaliojimas galioja vienerius metus nuo jo sudarymo dienos.
Įgaliojimas turi būti pasirašytas, jame turi būti nurodyta jo sudarymo vieta ir data.
Įgaliojimas, kuriame nenurodyta sudarymo data, negalioja. Jei įgaliojime nenurodyta jo sudarymo vieta, laikoma, kad jis sudarytas Lietuvos Respublikoje ir jo galiojimo terminas nustatomas pagal Lietuvos Respublikos įstatymus.