2019-01-16 20:38
Rosandra
Įkeliu, gal kam pravers, man tai nulis iš to :(
Siunčiu MAA tikrinimo mechanizmą, eliminuojantį visas klaidas.
1.Darbuotojo kortelėse reikia perskaičiuoti likučius, paspaudžiant mygtuką su kalkuliatoriumi, prie skolų sumų. Jei nėra įvesti likučiai pradiniai – turi būti įvesti, kad ir nuliai, tai liečia ne tik litines skolas, bet ir valiutines skolas. Jei nėra prie skolos sumos datos, reiškia likutis nebuvo įvestas – tą reikia būtinai padaryt. Nepamirškite, kad jei perskaičiuojami arba įvedami likučiai iki 2014.12.31, valiuta turi būti pasirinkta LTL, o nuo 2015.01.01 - EUR
Be to, įsitikinkite, kad nebūtų dvigubo likučio įvedimo, t.y. ir LTL ir po to dar EUR. Jei 2014 m. ir anksčiau įvestas LTL likutis, tai 2015.01.01 likutis EUR pradžiai neturi būti įvestas. Jei per klaidą sudubliavote, įveskite nulinį.
2. Formuojant MAA atsiskaitymo ataskaitą arba avansinę apyskaitą, ataskaitos parametrų nustatymo lange gali atsirasti skirtukas Neatitikimai. Atidarot, žiūrit kas neatitinka. Labiausiai liečia valiutines operacijas.
3. Užduokit periodą nuo 1800 metų iki 9999 metų ir žiūrėkit ar nėra operacijos iki ar už normalaus periodo. Dažnai žmonės įveda klaidingom datom, pvz 2435 metais ir pan. Sutikrinkit aplamai sintetiką su analitiką atspausdinus sąskaitos apyvartos žiniaraštį ir MAA atsiskaitymo ataskaitą – taip atseksit neatitikimus pagal operacijas.
4. Dažna klaida – operacijų esmės neatitikimas pagal valiutą, t.y. MAA gauna pinigus išlaidoms Litais, o dokumentą pristato EUR. Klausimas – kaip jo kišenėje transformavosi LTL į EUR? Pinigai (LTL) turi būti pakeisti (į EUR), ir tik tada sumokėta pagal dokumentą kita valiuta negu turima. Pinigai keičiami pas MAA programoje – vartotojo vadovas, 35.9. Valiutos keitimas pas materialiai atsakingą asmenį.
5. Būna, kad įvedama valiutinė operacija be valiutos kodo arba su klaidingu kodu, tikrinami pirminiai dokumentai, gautos sąskaitos, mokėjimo dokumentai – stulpelis Valiutos kodas būna tuščias.