Etatų mažinimas

X
Xfailai 35
2005-03-31 03:23 Xfailai
Prašau pagalbos...
Įstaiga reorganizuojasi t.y. iš vienos skyla į dvi. Kai kurie etatai nenumatyti po reorganizacijos įsikūrusioje įstaigoje, t.y. naikinami. Kaip paskaičiuoti išeitinę išmoką darbuotojui, kuris:
- dirbo 1,5 etatu toje pačioje įstaigoje ir turėjo dvi pareigybes (pvz. administratoriaus 1 et. ir kasininko 0,5 et.)
- nes po reorganizacijos jam paliekamas 0,5 et. kasininko, o administratoriaus etatas dalijamas pusiau t.y. 0,5 et. naikinama, kitai pusei 0,5 et. - keičiamas pavadinimas (keičiasi pareigybės, apmokėjimas ir t.t.).
Ar išeitinė išmoka priklauso nuo pilno etato ar tik nuo pusės (naikinamo) ir kaip tą dalį atskirti ?
X
Xfailai 35
2005-03-31 08:30 Xfailai
Dar kartą SOS, padėkite išspręsti problemą...
A
andreja 405
2005-03-31 08:57 andreja
Išeitinė kompensacija priklauso( ir kom. už nepan. atostogas) nutraukus darbo sutartį. Tai ir orentuokis , jei sutartis nenutraukta , o tik pakeisti punktai tai manau jokios pašalpos nepriklauso. Darbas tęsiamas toliau tik kitos sąlygos ir pareigos. Jei viskas nutraukta tai paskaičiuok nuo 1.5 etato. Dar neaišku kaip jis priimtas ar viena darbo sutartis ar dvi buvo ankščiau.
A
andreja 405
2005-03-31 09:21 andreja
Tai gal kasininko ir administratoriaus skirtingos sutartys buvo pasirašytos.Tai aš kasininko su 0.5 et. palikčiau sutartį, o jei atskiros tai admininstratoriaus nutraukčiau ir viską normaliai apiforminčiau iš naujo. Nes jei tai buvo viena sutartis, tai dabar n pakeitimų (pareigos, darbo laikas per dieną, gal atlyginimas, gal vieta darbo , )
Nors jei suskyla į dvi įmones ir jos turi kitą pavadinimą, kodą ir t.t. tai gal reikia iš viso visus atleisti, jei tai visai atskiros ne kokios dukterinės įmonės. ir parašyti naujas sutartis.
A
andreja 405
2005-03-31 09:44 andreja
Tai va ir aš taip pagalvojau, bet nedrįsau parašyti, nes pamaniau kad jau viskas nuspręsta už žmogų smile
X
Xfailai 35
2005-03-31 10:17 Xfailai
Galiu patikslinti, buvo sudarytos dvi darbo sutartys. Tačiau pagaliau tapo lyg ir aišku, kad jei pagal vieną darbo sutartį naikinamas 0.5 et. t.y. išeitų, kad mažinamas jo tik darbo krūvis ir keičiamos pareigybės. Bet ar čia negalioja DK 129str. 2 p.dalies žadamos išeitinės?
Irmina Irmina 1876
2005-03-31 10:21 Irmina 2011-09-11 03-40

andreja rašė:
Nors jei suskyla į dvi įmones ir jos turi kitą pavadinimą, kodą ir t.t. tai gal reikia iš viso visus atleisti, jei tai visai atskiros ne kokios dukterinės įmonės. ir parašyti naujas sutartis.

O kaip jei dukterinės? Galima kaip nors kitaip sutvarkyti?
C
Colop 13604
2010-03-04 16:11 Colop 2011-09-11 06-40
Sveiki. Įdedu darbo krūvio sumažinimo teorinį komentarą. Gal kam ateityje pravers.
2010 03 04

„Dirbu ikimokyklinėje įstaigoje auklėtoja už 1 et. Įstaigos direktorė neįspėjusi sumažino darbo krūvį 0,07 etato ir darbo užmokestį 5 procentais Ar ji pasielgė teisėtai? Kur man kreiptis?“.

ATSAKYMAS. Kai keičiama gamyba, jos mastas, technologija arba darbo organizavimas, taip pat kitais gamybinio būtinumo atvejais darbdavys turi teisę pakeisti darbo sutarties sąlygas. Jei darbuotojas nesutinka dirbti pakeistomis darbo sąlygomis, jis gali būti atleistas iš darbo darbdavio iniciatyva, kai nėra darbuotojo kaltės, laikantis nustatytos darbo sutarties nutraukimo tvarkos.

Darbo sutarties sąlygos (t. y. darbuotojo darbovietė (įmonė, įstaiga, organizacija, struktūrinis padalinys ir kt.) ir darbo funkcija, t. y. tam tikra profesija, specialybė, kvalifikacija arba tam tikros pareigos, o atskiroms darbo sutarčių rūšims darbo įstatymuose ir kolektyvinėse sutartyse gali būti nustatomos ir kitos būtinosios sąlygos, kurias šalys sulygsta sudarydamos tokią darbo sutartį (susitarimas dėl sutarties termino, sezoninio darbo pobūdžio ir kt.)), gali būti keičiamos esant išankstiniam raštiškam darbuotojo sutikimui, išskyrus, kai yra laikinas darbo sąlygų pakeitimas ypatingais atvejais.

Darbo apmokėjimo sąlygas be darbuotojo raštiško sutikimo darbdavys gali keisti tik tuo atveju, kai įstatymais, Vyriausybės nutarimais ar pagal kolektyvinę sutartį yra keičiamas tam tikros ūkio šakos, įmonės ar darbuotojų kategorijos darbo apmokėjimas. Keičiant darbo apmokėjimo sąlygas, sumažinti darbo užmokestį be darbuotojo raštiško sutikimo negalima.

Keičiant darbo sutarties sąlygas, pakeitimai įforminami abiejuose darbo sutarties egzemplioriuose.

Iškilus ginčui darbo ginčai nagrinėjami darbo ginčų nagrinėjimo tvarka, t. y. reikia kreiptis į darbo ginčų nagrinėjimo organą arba į Lietuvos Respublikos Valstybinę darbo inspekciją.

Šiame straipsnyje yra pateikti teisininkų komentarai, pagrįsti teisės aktų ir teismų praktikos analize. Šis straipsnis negali būti laikomas oficialia teisine išvada. Dėl teisinės konsultacijos konkrečiu atveju prašome kreiptis į teisininkus.
Tu esi neprisijungęs vartotojas
Prisijungti arba registruotis
Tax.lt © 2002 - 2024, admin@tax.lt, Reklama tax.lt

Buhalterinės apskaitos sistema internete smulkiam ir vidutiniam verslui