Matai, kokia kaina bebūtų išpūsta, ji vis viena bus traktuojama kaip rinkos, jei kažkur buvo panašūs sklypai, parduoti už panašią kainą. Čia problemos nėra.
Problema bus tada, kai gretimi sklypai tuo pačiu metu buvo parduoti už 10 kartų mažesnes kainas.
Kokios landos ieškai? VMI gali nustatyti kainą, gali "perkvalifikuot" ūkinės operacijos turinį pagal turinio viršenybės principą. Teismuose tokias bylas kaip suprantu išlošti yra be šansų - teismas dar griežčiau žiūri dėl pačios ūkinės operacijos esmės ir teisėjai nėra kvailiai, kuriems būtų galima įrodyt, kad sklypas kainuoja 10 mln, kai realiai jis tikrai tiek niekada nekainavo. Viskas sueina į tai, kiek realus buvo pats pirkimas-pardavimas ir kiek realiai buvo nustatytos kainos.
Loreta rašė: Dėl VMI praktikos.
Na, suprantu, kad žemės kaina tam tikrais paeiliui einančiais metais buvo siaubingai išpūsta, bet tikriausiai ne tiek, apie kiek mes čia diskutuojam.
Bet sakykim, taip ir nutiko - pardavė žmogelis ryškiai padauginęs. VMI supyko, panoro savo dalies. Administratorius prisitaikė 70 str (dėl 69 str. galima stipriai pasiginčyti).
Bet administratorius nėra vienvaldis teisėjas - jis turi pagrįsti savo sprendimą įstatymu. Turi rasti kažkokią landą. Kur ši landa minimu atveju, Tiesi?
Čia kaip dažnai būna - žinom, kad vagia, bet nepagautas. Geras advokatas, manau, nesunkiai nusodintų.