Virgiuks rašė: Linda6 rašė:
Virgiuks rašė: O ką daryti, kai turtas gal bus naudojamas daugiau nei 1 metus, bet jis ne IT(Pvz. sumontavome įrangą internetui tiekti ir po metų ją išsimontuosime, ir ši įranga kainuoja 100-250Lt)Ar ją taip pat nurašyti ir vesti tik kiekinę apskaitą?
Konsultavausi VMI ir gavau atsakymą (dėl kompiuterinės įrangos) : kadangi 1 priedėlyje nusidėvėjimas 3 metai, tai ir PVM sekti reikia 3 metus. Jei po 1 metų, tą įranga bus nebenaudojama PVM apmokestinamoje veikloje, tai už likusį laikotarpį reikės patikslinti PVM atskaitą.Dėl sąnaudų: nurašoma iš karto, pradėjus naudoti, jei tai nėra IT.
Atleiskite už smulkmeniškumą, bet aš visai "žalia" buhalterė, todėl pasitikslinsiu; Jei mes ne PVM mokėtojai, tai nurašau tiesiai į sanaudas ir sėdžiu patenkinta, nereikia nieko tikslinti?Ar taip?
O pildant pelno deklaraciją už metus į leidžiamus atskaitymus traukti tik tą PVM kuris priklauso tiem metam, ir taip tris metus?
Geras pvz.
PMĮ 24 str.2d.
2. UAB X, kuri nėra PVM mokėtoja, 2002 metų gruodžio mėnesį iš UAB Y, kuri yra PVM mokėtoja, įsigijo šaldytų žuvies produktų, už kuriuos sumokėjo 59 000 Lt. Iš šios sumos 50 000 Lt yra prekių įsigijimo kaina, o 9 000 Lt yra PVM. UAB X tą patį (t.y. gruodžio) mėnesį pardavė dalį šių prekių. Parduotų prekių įsigijimo kaina – 5 000 Lt. UAB X, apskaičiuodama 2002 metų apmokestinamąjį pelną, iš pajamų gali atskaityti parduotų prekių įsigijimo kainą (5 000 Lt) ir visą nuo visų prekių įsigijimo kainos apskaičiuotą pirkimo PVM sumą (9 000 Lt).
Likusią dalį prekių UAB X planavo parduoti 2003 metais, tačiau, 2003 m. lapkričio mėnesį sugedus šaldytuvams, dalis likusių žuvies produktų sugedo. Sugedusių prekių įsigijimo kaina - 10 000 Lt. Vadinasi, ši suma (sugedusių prekių įsigijimo kaina) nebus priskirta leidžiamiems atskaitymams, todėl vienetas, šiai sumai tenkančia pirkimo PVM suma, t.y. 1 800 Lt (10 000 Lt x 18 proc.), turi sumažinti 2003 metų ribojamų dydžių leidžiamų atskaitymų sumą.