Tininga rašė: Rolf rašė:
Brenda rašė: Ar galiu įmonėje pereiti nuo keturių iki vieno mėnesio apskaitinio laikotarpio rugsėjo mėn.Ar būtinai turiu tai padaryti nuo kitų metų sausio.Kažin, ar taip geriau skaičiuoti viršvalandžius?Pasidalykite kas nors tokia patirtimi.
Jei pereisite prie vieno mėnesio apskaitinio laikotarpio, tai viršvalandžius skaičiuosite kiekvieną mėnesį.
Kad juos man atrodo ir taip reikia skaičiuoti kiekvieną mėnesį
T.y. viršvalandžiai skaičiuojami 2 kartus: mėnesio gale ir apskaitinio laikotarpio gale. Neliko DK 149 str. tokio žodelio "vidutiniškai"...
“Įprasti” viršvalandžiai: kai darbuojas dirba ilgiau, nei numatyta grafike, pavyzdžiui, jeigu darbuotojas turėjo dirbti 11 val., o dirbo 11,5 val., tai jam už pusę valandos bus skaičiuojami viršvalandžiai ir už juos mokama kartu su atlyginimu už tą mėnesį.
“Suminiai” viršvalandžiai: kai apskaitinio laikotarpio pabaigoje yra susumuojama, kiek valandų darbuotojas dirbo per suminės darbo laiko apskaitos laikotarpį, pavyzdžiui, per tris mėnesius darbuotojas dirbo 529 valandas. Taip pat suskaičiuojama, kiek per tą laikotarpį darbuotojas būtų dirbęs, jeigu dirbtų pagal įprastą grafiką, t.y. penkias dienas per savaitę, aštuonias valandas per dieną, pavyzdžiui, jis būtų dirbęs 520 valandų. Skirtumas, t.y. 9 valandos, ir būtų “suminiai” viršvalandžiai, už kuriuos yra arba mokama kaip už viršvalandinį darbą, arba suteikiamos poilsio dienos, arba sutrumpinama darbo diena kolektyvinėje sutartyje arba darbo tvarkos taisyklėse nustatyta tvarka. Suteikti poilsio dienas arba sutrumpintą darbo dieną darbdavys gali tik darbuotojui pageidaujant. Patartina, kad toks pageidavimas būtų išreikštas raštu.