naujokyte rašė:
naujokyte rašė: Patarkite, mielieji, ar asmuo, mokantis gyvybės draudimą už save ir už vaiką, gali už vaiką sumokėtą dalį prirašyti sutuoktiniui, kurio pajamos didesnės?
O kaip manai, Naujokyte, pritaikyti šį punktą?
Jo taikymą matau matematiškai, o ne literatūriškai.
Tavo situacija: sutuoktinis A moka už save ir vaiką V .Sutuoktinis B nieko už V nemoka.
Ar galima B prisitaikyti A įmokas? Manau, kad ne.
Kaip atsako VMI: sutuoktinis A ir sutuoktinis B moka už V. Ar gali prisitaikyti? Gali, atsako VMI,
Jei faktiškai sumokėtos ( kieno? A ar B ar abiejų iš karto -neatsako) įmokos neviršys A 25% apmokestinamųjų pajamų, ir B gali prisitaikyti jei faktiškai sumokėtos ( kieno? A ar B ar abiejų iš karto?) neviršys 25% B apmokestinamųjų pajamų?
Publikuojamas atsakymas VMI tinklapyje (dalinai) atsako į Naujokytes klausimą:
Buvęs sutuoktinis moka alimentus už vaikus ir moteris iš gautų pinigų apdraudė nepilnamečius vaikus kaupiamuoju gyvybės draudimu. Ar gali pasinaudoti gyventojų pajamų mokesčio lengvata vaikų tėvas, jeigu buvusiai žmonai (įmokų mokėtojai) nepakanka apmokestinamųjų pajamų?
2004-05-01
Gyventojų pajamų mokesčio įstatymo (Žin., 2002, Nr. 73-3085) 21 str. numatyta lengvata yra taikoma, kai draudimo įmokos mokamos savo, nepilnamečių vaikų ar sutuoktinio naudai. Sumokėtų draudimo įmokų suma mažinti savo apmokestinamąsias pajamas
gali įmokų mokėtojas.
Šiuo atveju Vifi, faktiškai šiame kontekste reiškia ne pagal tarkim grafiką turėtas įmokėti, o realiai sumokėtas.T.y jei turėjai sumokėti 12 o įmokėjai 5 įmokas, atgausi GPM už penkias, ir atvirkščiai, jei įmokėjai 20 vietoj 12, atgausi už dvidešimt .