begemots rašė: Kas dėl literatūros:
www.toc.lt/index.php?-916407824
Visai neblogi skaitalai - daug kontrargumentų.
Dabar dėl mano pavyzdžių:
Sėdi vadybinkas išvertęs pilvą, algą gauna.. kaip jo DU paskirstyti tarp tušinukų ir pieštukų? Galima skirstyti pagal pinigų apyvartą, parduotą kiekį ar dar kokį velnią, daug visko primąstyta, bet viskas remsis prielaida, kad einamasis apskaitos periodas bus panašus į praėjusius. Bet iš tikro nieks nėra apsaugotas nuo klientų nelojalumo. Tai ką galima planuot?
Pats dirbau gamybinėj įmonėj. PIK visiškas apsurdas. Prekės guli sandėly (konkrečiai užsigulėjusios), o jų nieks neparduoda, nes atseit žemiau savikainos.
Dabar dėl antkainio.. Paimkim supaprastintą modelį.. Tarkim diena prastovos įmonei kainuoja 10000Lt(pastovūs kaštai / 365). Vadinasi įmonė turi uždirbti 10 000Lt + XXXLt per dieną, kad būtų pelninga. Šioje vietoje antkainio procentas praranda bet kokią prasmę. Na tarkim, įmonė per gali pagaminti 10 000 vnt tušinukų po 5Lt ir parduoti su 25% antkainiu.. 12500Lt pelnas.. arba gali savo pajėgumus mesti į pieštukų gamybą 1000 00*2 * 10%.. pelnas 20000Lt. Modelis grubus, bet aš skaičiuoju, ką galima uždirbti ir parduoti per laiko tarpą TOTAL. Ne pagal pelningumus pagal atskiras prekes. Skaičiuojant su PIK, galimas variantas, kad įmonė nė nesvarstys tokios pieštukų strategijos.
Linko as neziuresiu. Ten ne tavo argumentai, ir gincitis su zmonemis, kurie nesake, kad as esu bukas ir rasau is senos knygos as tingiu.
As nesakau, kad pelningumo informacija yra pagrindine, ir kad jeigu gaminis X nesa nuostoli, reikia butinai atsisakyti gaminio X gamybos ir gaminti tik gamini Y. To labiau, gaminti gamini Y "i sandeli". As nerasiau, kad reikia gaminti nelikvidus, kurie gules sandeli. As nerasiau, kad geriau is vis nieko negaminti, negu gaminti nuostolinga produkcija.
As sakau, kad INFORMACIJA APIE GAMINIU SAVIKAINA SU PIK LEIDZIA PASTEBETI NUOSTOLINGA PRODUKCIJA IR JIESKOTI METODU KAIP ATSIKRATYTI TO NUOSTOLIO. Galima:
Padidinti kainas,
Naudoti pajegumus pelningu gaminiu gamybai (diversifikuoti gamyba),
Sumazinti pajegumus
ir t.t.
Kaip elgtis, reikia galvoti ir analizuoti konkreciu atveju. T.y. Skaicioti prastovos kaina, liginti su nuostolingos produkcijos gamybos nuostoliu. Tirineti rinka. Prognozuoti rinkos pokycius. Analizuoti PIK ir ieskoti ju mazinimo galimybiu. Ir t.t.
BET JEIGU TU NEMATAI, KAD PRODUKCIJA YRA NUOSTOLINGA, TU NEPRADESI IESKOTI PADIETES GERINIMO ISEITES.
Savikaina su PIK leidzia pradeti ieskoti galimybiu padidinti imones pelningumo dydi.
Trumpai tariant, reikia ir nelikvidus valdyti ir pardavimus planuoti, ir PIK skirstyti. O paskui, analizuoti informacija ir ziureti kaip geriau.
Zinot ko truko jusu imoneje, kur jus skaiciavot PIK? To "protingo zmogaus" kuris turi priimti sprendima. Jis paeme tuos skaicius ir pasake: "jokiu prekiu nepardavinejam maziau uz savikaina su PIK" ir viskas, jie guli sandeli, imone patiria gaminiu saugojimo islaidas, apivartynes lesos uzzaldytos ir t.t. Bet tai, kad jis prieme neteisinga valdymo sprendyma nereiskia, kad savikaina su PIK yra blogai, kad savikaina su PIK yra kalta del neteisingo sprendimo. Zinote kas trukdo blogam sokejui?