2006-09-07 12:37
IrenaR
2011-09-11 05-05
Klausimas ir išaiškinimas, iš VMi psl.
Ar galima perskaičiuoti pajamų mokestį už 2003 m.11-12 mėn. nedarbingumo pažymėjimus pagal sąrašus, gautus iš Sodros 2004 m.sausio mėnesį?
2004-01-01
Pagal Lietuvos Respublikos gyventojų pajamų mokesčio įstatymo (Žin., 2002, Nr. 73-3085; toliau – GPMĮ, įsigaliojo nuo 2003-01-01) 23 straipsnį nuolatinis Lietuvos gyventojas, Lietuvos vienetas, nuolatinė buveinė arba nenuolatinis Lietuvos gyventojas, vykdantis individualią veiklą per nuolatinė bazę, kaip mokestį išskaičiuojantys asmenys išmokėdami išmokas, pagal mokesčio mokėjimo tvarką priskiriamas gyventojo A klasės pajamoms, privalo apskaičiuoti, išskaičiuoti ir sumokėti į biudžetą pajamų mokestį, jeigu šios išmokos nėra priskiriamos neapmokestinamosioms pajamoms. Kai gyventojas pateikia laisvos formos prašymą mokestį išskaičiuojančiam asmeniui dėl atimamas skaičiuojant apmokestinamąsias pajamas.
Valstybinio socialinio draudimo fondo valdybos direktoriaus 2003 m. sausio 7 d. įsakymu Nr. V-4 patvirtintų Gyventojų pajamų mokesčio nuo valstybinio socialinio draudimo pašalpų apskaičiavimo Valstybinio socialinio draudimo fondo valdybos teritoriniuose skyriuose taisyklių 6 ir 7 punktuose nustatyta, kad:
- neapmokestinamasis pajamų dydis (toliau – ;
- teritoriniai skyriai, išmokėję apdraustiesiems pašalpas, apdraustojo nurodytai darbovietei, kurioje mokestiniu laikotarpiu yra taikomas , per tris dienas po tokios pašalpos išmokėjimo (pervedimo į gavėjo sąskaitą) pateikia pažymą apie apskaičiuotas ir išmokėtas pašalpų sumas, nurodydami išmokų dydį, laikotarpį, už kurį jos apskaičiuotos, ir pajamų mokesčio sumą.
Tokiu būdu, apdraustojo darbovietė, gavusi VSDFV teritorinio skyriaus pažymą apie (per mokestinį laikotarpį, pvz., 2004 m. atitinkamą mėnesį) apskaičiuotą ir išmokėtą ligos pašalpą bei išskaičiuotą pajamų mokesčio sumą, turės perskaičiuoti pajamų mokestį nuo bendros už atitinkamą mėnesį apskaičiuotos atlyginimo ir pašalpos sumos.
Pagal GPMĮ 20 str. 10 d. metinis neapmokestinamasis pajamų dydis (MNPD) nustatomas sudedant tam gyventojui pagal šio straipsnio nuostatas taikytinus mokestinio laikotarpio atitinkamų mėnesių taikymo teise ar šia teise pasinaudojo tik iš dalies, tai ši teisė realizuojama mokestiniam laikotarpiui pasibaigus pateikiant metinę pajamų mokesčio deklaraciją. MNPD yra atitinkamo dydžio, į kurį gyventojas turėjo teisę mokestinio laikotarpio eigoje.
Kadangi bendrovė gavo pažymą iš VSDFV už 2003 m. 11-12 mėn. pasibaigus mokestiniam laikotarpiui, t.y. jau 2004 m., todėl šiuo atveju įmonė pajamų mokesčio perskaičiuoti negali. Gyventojas galės perskaičiuoti pajamų mokestį pateikdamas metinę pajamų mokesčio deklaraciją iki 2004-05-01 (iš visų savo metinių pajamų atimdamas MNPD