Klausimas yra įdomus, bet mažai kam aktualus.
Kaip parašyta komentare:
"Pozityvios pajamos yra užsienio kontroliuojamų vienetų ne aktyvios veiklos pajamos, t.y. palūkanų pajamos, autorinis atlyginimas, lizingo (finansinės nuomos) pajamos, turto vertės padidėjimo pajamos, dividendai ir kitos pajamos." ....Citatos pabaiga
Iš šitos abrakadabros aišku tai, kad jeigu esate kitoje šalyje registruotos įmonės akcininkas, tai dividendai yra jūsų pozityvios pajamos.
Kaip išgryninti kitos rūšies pajamas, man nelabai aišku.
Pagrindinis skitrtumas tarp pajamų ir pozityvių pajamų - jų gavimo momentas. tarkim gyventojo pajamų gavimo momentas - pinigų ar kito turto gavimo momentas. Pozityvių pajamų gavimo momentas - gruodžio 31 d., t.y jeigu bus priskaičiuoti dividendai, tai gyventojas tas pajamas turės fiksuoti ( nors dividendai ir bus neišmokėti) 12.31.
Sunkiai suvokiu situaciją, kaip gali kontroliuojamasis vienetas gauti AUTORINĮ atlygį, arba kodėl atskirai turi būti parodomos kontroliuojamo VIENETO turto pajamų padidėjimo pajamos. Vis tiek, galutinis vieneto rezultatas - pelnas, ir iš jo skirstomi dividendai, bus apmokestinti.Kam atskirai šias pajamas fiksuoti - ištraukti iš konteksto ?
"Tam tikrais atvejais į pozityvias pajamas įtraukiamos ir aktyvios veiklos pajamos. Šios pajamos apmokestinamos nelaukiant, kol jos bus įtrauktos į kontroliuojančiojo Lietuvos vieneto pelno mokesčio bazę kaip iš kontroliuojamojo vieneto gautas pelnas ar jo dalis, mokestinio laikotarpio paskutinę dieną įskaitant jas į kontroliuojančiojo vieneto pajamas. Lietuvos Respublikos Vyriausybė 2002 m. balandžio 12 d. nutarimu Nr. 517 (Žin., 2002, Nr. 40-1497; Nr. 102-4560) nustatė pozityvių pajamų apskaičiavimo, įtraukimo į kontroliuojančio Lietuvos apmokestinamojo vieneto pajamas tvarką ir pajamų, neįtraukiamų į pozityviąsias pajamas, rūšis".
Apie kitas pajamas bei nepajamas rašo 517 nutarimas.
www3.lrs.lt/cgi-bin/preps2?Condition1=1893...