Astulinas rašė: Radau VMI paaiškinimą: "Jeigu apskaičiuotų dienpinigių bendra suma viršija 50 proc. nustatyto darbo užmokesčio (ar valandinio atlygio), viršijanti (50 proc.) dalis apmokestinama 15 proc. pajamų mokesčio tarifu." Ar tai reiškia, kad dabar žiūrima ne į išmokėtų dienpinigių sumą, o į apskaičiuotų?
Man atrodo, kad kitaip ir nebuvo.
Tik dienpinigiams taikomos tos pačios nuostatos, kaip ir atlyginimui.
Apmokestinimo momentas atsiranda pagal išmokėjimą.
O lyginama su DS nustatytu atlyginimu.
7.13 punktas
7.10. Ar priskiriant dienpinigių sumą komandiruočių kompensacijoms, neapmokestinamoms gyventojų pajamų mokesčiu, atsižvelgiama į tai, kiek dienų tą mėnesį darbuotojas sirgo ar buvo apmokomose ar neapmokomose atostogose?
RŽ Suma. Dienpinigiai. Kompensacijos. Komandiruotės. GPM. Laikas, darbo. Darbuotojai. Atostogos. Atostogos, nemokamos.
Dienpinigių sumą priskiriant komandiruočių kompensacijoms, neapmokestinamoms gyventojų pajamų mokesčiu, neatsižvelgiama į tai, kiek dienų tą mėnesį darbuotojas sirgo ar buvo apmokomose ar neapmokomose atostogose.
Bendra per mėnesį dienpinigių suma palyginama su darbo sutartyje nustatytu mėnesiniu darbo užmokesčiu ar darbo užmokesčiu, apskaičiuotu taikant nustatytą valandinį tarifinį atlygį.
7.11. Ar apskaičiuojant komandiruočių kompensacijų, neapmokestinamų gyventojų pajamų mokesčiu, dydį reikia atsižvelgti į darbo sutartyje nustatytą priedą prie darbo užmokesčio?
RŽ Kompensacijos. Komandiruotės. GPM. Sutartys, darbo. Priedai. Užmokestis, darbo. Pajamos, neapmokestinamosios.
Jeigu darbo sutartyje yra nustatytas priedas prie darbo užmokesčio, tai apskaičiuojant komandiruočių kompensacijų, neapmokestinamų gyventojų pajamų mokesčiu, dydį priedas laikomas nustatyto darbo užmokesčio dalimi.
7.12. Su kokio dydžio darbo užmokesčiu turi būti lyginami išmokami dienpinigiai, jeigu darbo sutartyje darbuotojui konkretus fiksuotas darbo užmokestis nenustatytas, o tik sulygta darbuotojui mokėti pagal išdirbį, bet ne mažiau negu minimali mėnesinė alga (MMA)?
RŽ Užmokestis, darbo. Dienpinigiai. Sutartys, darbo. Darbuotojai. MMA.
Kadangi darbo sutartyje yra nustatyta, kad darbuotojui už darbą apmokama ,,pagal išdirbį, bet ne mažiau negu MMA”, t.y. darbo sutartyje nustatyta darbuotojui mokėti pagal jo išdirbį, tai išmokami dienpinigiai turi būti lyginami su kiekvieną mėnesį darbuotojui pagal jo išdirbį apskaičiuotu darbo užmokesčiu.
7.13. Su kokio mėnesio nustatytu darbo užmokesčiu turi būti lyginami išmokami dienpinigiai?
RŽ Užmokestis, darbo. Dienpinigiai.
Nustatant, kokio dydžio dienpinigių sumos priskiriamos komandiruočių kompensacijoms, reikia atsižvelgti į tai, kokį mėnesį dienpinigiai buvo išmokėti, t. y. dienpinigių suma, turėtų būti lyginama su mėnesio, kurį šios kompensacijos (dienpinigiai) yra išmokamos, darbo užmokesčiu.
Pavyzdys
Darbuotojo komandiruotė prasidėjo spalio mėnesį, o baigėsi lapkričio mėnesį. Jeigu visus dienpinigius savo darbuotojams įmonė išmoka lapkričio mėnesį, nors darbuotojas komandiruotėje buvo spalio - lapkričio mėn., tai visa dienpinigių suma, t. y. įskaitant ir spalio mėnesiui tenkančių komandiruotės dienų dienpinigių sumą, lyginama su darbuotojo lapkričio mėnesio atlyginimu.
Tuo atveju, kai spalio mėnesį išvykstant į komandiruotę išmokami dienpinigiai, o darbuotojas iš komandiruotės grįžta lapkričio mėnesį, tai spalio mėnesį išmokėtų dienpinigių suma lyginama su darbuotojo spalio mėnesio atlyginimu, jeigu spalio mėnesį darbuotojui vykstant į komandiruotę buvo išmokėta ne visa dienpinigių suma, tai sugrįžus iš komandiruotės lapkričio mėnesį, tą mėnesį išmokėtų dienpinigių suma turi būti palyginama su darbuotojo lapkričio mėnesio atlyginimu.
www.vmi.lt/lt/?itemId=10131992