Kalbant apie hiperaktyvius vaikus - tai nėra vien dėl tėvų dėmesio trūkumo. Mano sūnus irgi neišvengė tos "diagnozės". Po tam tikrų tyrimų buvo konstatuota, kad įtakos turėjo pridusimas gimdymo metu. O tai yra ir tam tikros cheminės pusiausvyros smegenyse sutrikimas. Yra ir toks gana keistas dalykas: hiperaktyvų vaiką raminantys preparatai veikia priešingai, jis tampa dar aktyvesnis. O tai, kas normalų žmogų tonizuoja (kava, koka kola ar energiniai gėrimai) - tokį vaiką kaip tik ramina.
Pati tai patyriau. Buvo atvejis, kai vaikas paslapčia suvalgė pakuotę Sedatif (homeopatinis raminantis vaistas), tai ligoninėje jis nė pasėdėti ramiai negalėjo, ne tik siautėjo, bet jis tiesiog nuolatos visas judėjo. Aš tai tikėjausi, kad jis tiesiog miegos - tai tada man gydytoja ir išaiškino tą paradoksą.
Nuolat turėjome problemų darželyje...
Na, o mokykloje mums pasisekė - turėjome nuostabią pirmąją Mokytoją. Ji labai mokėjo su juo elgtis. Ir gydytoja (vaikų ir paauglių psichiatrė T.Ramanauskienė, parengusi ne vieną leidinį apie tokius vaikus), sakyčiau, gera pasitaikė. Daug mums padėjo. Palaipsniui blėso ta bėda, atradom jam priimtinų užsiėmimų. Su mokslais didelių bėdų nebuvo ir nėra, matematikos olimpiadose prizines vietas užima.
Paradoksas ir tai, kad ūgtelėjęs užsiėmė daug susitelkto dėmesio reikalaujančiu užsiėmimu - radijo valdomų modelių konstravimu, tiek automobilių, tiek lėktuvų, sklandytuvų. Dabar jau lyg ir viskas gerai, nors ne angelėlis mokykloje