Rolf rašė:
Dėl remonto PVM. Jūs čia taikote PVMĮ 67 str.?
Jums jo taikyti nereikėjo, automobilį pardavėte. Jis taikomas, kai:
“5. Jeigu paaiškėja, kad šio straipsnio 1 dalyje nurodytas ilgalaikis materialusis turtas pradėtas naudoti kitoje negu šio Įstatymo 58 straipsnio 1 dalyje nurodytoje veikloje arba prarandamas, PVM atskaita turi būti patikslinta to mokestinio laikotarpio, kurį paaiškėjo minėtos aplinkybės, PVM deklaracijoje atitinkamai (t. y. atskaityta pirkimo arba importo PVM dalimi, tenkančia iki PVM atskaitos tikslinimo termino pabaigos likusiam laikotarpiui) padidinant mokėtiną į biudžetą (mažinant grąžintiną iš biudžeto) PVM sumą. PVM atskaita netikslinama, jeigu Lietuvos Respublikos Vyriausybės ar jos įgaliotos institucijos nustatyta tvarka įrodoma, kad turtas prarastas dėl force majeure arba nusikalstamos trečiųjų asmenų veikos.
Dėl draudimo. Draudimas jums atlygino patirtus nuostolius,vadovaujantis draudimo sutarties nuostatomis. Argi draudimas jums atlygino pardavimo nuostolius?
Dėl 702 Lt.:
mano nuomone, juos reiktų traukti į neleidžiamus tik tuo atveju, jei automobilis parduotas tarpusavyje susijusiam asmeniui. Jei svetimam, tai yra leidžiami atskaitymai.
Dėl PVM:
jei jau įtraukei į IMT vertę remontą, ko, tikrai nereikėjo daryti, jei tas remontas neprailgino turto tarnavimo laikotarpio arba nepagerino jo savybių, na, bet jei jau įtraukei, tai (vėlgi mano nuomonė), aš PVM atstatyčiau, nes tas turtas buvo
parduotas, o nenurašytas. Tas įstatymo komentaras, kurį čia motyvavo Rolf, nelabai tinka, nes "...kad turtas
prarastas dėl force majeure arba nusikalstamos trečiųjų asmenų veikos".
O atstatytas PVM yra normalios tavo veiklos sąnaudos.
Sėkmės