Išdėstau savo nuomonę šiuo diskutuojamu klausimu. Kolegė
Vvirginija1 pateikia tokią situaciją:
" Mūsų įmonę kreditorius padavė į teismą dėl bankroto bylos iškėlimo. Samdėme teisininkus kad surašytų atsiliepimą teismui. Pagal jų išrašytą sąskaitą priskaičiau sąnaudas ir pirkimo PVM. Mūsų įmonė teismą laimėjo ir teismas priteisė kreditoriui sumokėti mūsų reikalaujamą sumą už teisines paslaugas. Kreditorius apmokėjo visą sumą su PVM. "
Gavusi apmokėjimą, ji sumažino teisinių paslaugų sąnaudas, ir klausė, ką daryti su atskaitytu pirkimo PVM, gal jį taip pat tikslinti? Sulaukė kolegų
Loretos13 ir
Samajana pritarimo.
Nesutinku su tuo ir štai kodėl:
1. Pagal PMĮ 17 straipsnį išlaidos juridinėms paslaugoms, neatsižvelgiant į teismo nuosprendžio rezultatus, priskiriamos leidžiamiems atskaitymams. Jei bandysite tikslinti atskaitytą pagal teisininkų pateiktas sąskaitas pirkimo PVM, pripažinsite, kad atskaitėte jį neteisėtai ir turėsite tikslinti to mėnesio, kada jis buvo atskaitytas, deklaraciją
O juk taip nėra. Neįtikina manęs
Loretos13 samprotavimai, kad taip kažkaip atstatysime kažkokią biudžeto patirtą neteisybę... Taigi aš primygtinai siūlau palikti tą atskaitytą PVM ramybėje.
2. O ką gi daryti su ta gauta suma? Jau visiškai iš fantastikos srities (atsiprašau kolegos) rašyti PVM sąskaitą faktūrą, gavus teismo priteistą kompensaciją. Neteko tikrai nieko panašaus girdėti per netrumpą mano darbo patirtį; galų gale, ir visą PVM įstatymą ištyrinėjus, nerastumėte tokios nuostatos. Aš net teisinių paslaugų sąnaudų nesiūlyčiau mažinti - jos buvo patirtos visiškai teisėtai. Tiesiog visą tą gautą sumą priskirčiau neapmokestinamoms pajamoms, kaip netesybas ar patirtos žalos atlyginimą, ir tiek.
"