2010-03-27 20:39
Colop
2011-09-11 06-43
I.Šimonytė apie privalomąjį sveikatos draudimą: ši prievolė galiojo seniai
2010 kovo mėn. 26 d.
[u]Privalomojo sveikatos draudimo (
Žmonės, kurie nemoka įmokų, nes nėra samdomi arba neturi individualios veiklos ir panašiai, turėjo pareigą mokėti 10 proc. vidutinio darbo užmokesčio dydžio mokant nuo minimalios algos, tai yra 72 Lt per mėnesį. Taigi realiai šiems žmonėms prievolė buvo sumažinta“, – penktadienį žurnalistams sakė finansų ministrė.
Ji pripažino, kad „šiemet buvo įdėta daugiau įdirbio, kad prievolė būtų vykdoma“.
„Aš suprantu, kad kol mes esame sveiki, esame įsitikinę, kad niekada nesirgsime, tačiau sveikatos draudimas nėra toks, kad aš susimoku tik tada, kai man patogu ir tik tada, kai aš sergu. Tai yra draudimas, kur draudiminis įvykis arba atsitiks, arba ne“, – tvirtino I. Šimonytė.
Jos teigimu, už bedarbius sveikatos draudimą moka valstybė, jiems tereikia registruotis Darbo biržoje, o namų šeimininkės, auginančios vaikus iki 8 metų arba du nepilnamečius vaikus, yra atleistos nuo šio mokesčio.
„Vėlgi kyla klausimas, ar tas susimokėjimas yra neįmanomas kituose etapuose“, – klausė I. Šimonytė.
Ministrės nuomone, į konkretaus žmogaus situaciją reaguoti reikėtų, bet nėra pagrindo keisti pačią sistemą.
„Žmonės turi būti dviejų grupių – arba įmokas jie moka patys, arba už jas moka kažkas kitas, tai yra kiti mokesčių mokėtojai. Paklauskime kitų mokesčių mokėtojų, ar jie yra pasirengę mokėti didesnius mokesčius, kad valstybė galėtų suteikti sveikatos paslaugas ir tiems žmonėms nėra socialiai apsaugotos grupės. Aš manau, kad jie pasakys „ne“, – sakė I. Šimonytė.
šiemet preliminariose gyventojų pajamų mokesčio deklaracijose, kurias parengė Valstybinė mokesčių inspekcija, dalis gyventojų rado informaciją, kad jie yra skolingi , nes niekur nebuvo drausti.
Kol kas nėra suskaičiuota, kiek tokių gyventojų galėtų būti.