Rainis teisus, kazkada tvarkiau panasaus pobudzio imone...
buvo 2 siulymai...
1. is karto nurasyti i sanaudas bilietu pagaminimo islaidas
2. nurasyti kaip ateinancio laikotarpio sanaudas (pagal realu panaudojima kaip pvz prenumerata)
cia viskas priklauso nuo apskaitos politikos ir ar suma reiksiminga, ar ne...
butinai reikia vesti bilietu apskaitos zurnala...jeigu prekiaujate per tiketa ar pan reikia is ju parduotu bilietu ataskaitos
Rainis rašė:
jukad rašė:
o kaip tada parodyti pinigus uz bilietus? na pinigai tarkim D kasa, o K pajamos? ir kaip tada atsekti apskaitoje bilietu likuti?ar ju nereikia atsekineti, tik uztenka pildyti bilietu knyga? nes ka raso VMi savo paaiskinimuose, man per mazai ziniu.
Paprastai. Kiek surinkote pinigų į kasą, tokios pajamos.
O bilietus galite apskaityti taip kaip anksčiau apskaitydavome griežtos apskaitos blankus - suregistruokite, kiek pagaminote, kiek pardavėte, pildykite bilietų knygą. Patys bilietai jokios realios vertės neturi, jie jums reikalingi tik vietoj kasos aparatų kvitų ar kasos pajamų orderių - juk jei neturite neišrašysite, tiesiog duodate bilietą. Turėtų būti kažkur VMI išaiškinimai apie bilietus - aš jais neužsiimu, tik atsitiktinai pamačiau, kokią nesąmonę (atsiprašau) ruošiatės daryti.
Ta pačia proga pati pamąstykite - juk jei tuos bilietus laikytumėte preke, įvertintumėte kiekvieną sakykim po 10 Lt, kur apskaitoje dėtumėte neparduotą likutį? Nurašytumėte kaip broką?