VMI paskelbė, kad neatsižvelgiant į tai, kad buvo pakeistas dienpinigių mokėjimo reglamentavimas ir remiantis nauju DK buvo nustatytas Maksimalių dienpinigių sąrašas bei Dienpinigių mokėjimo tvarkos aprašas, mokesčių apskaičiavimo tikslais jų mažinti nereikalaus. Taigi bent kol kas, kol nepakeisti visi teisės aktai ir nėra aišku, ką ir kaip taikyti, dienpinigių už vienos dienos komandiruotę mažinti nereikės, taip pat nereikės mokėti pusės dienpinigių už grįžimo iš komandiruotės dieną.
Netikėti dienpinigių mokėjimo tvarkos pakeitimai nuo 2017-07-01 sukėlė sumaištį. Galioja ir senasis, ir naujasis Vyriausybės nutarimai. Kuriuo vadovautis ir ką daryti, nėra aišku. Šioje situacijoje įmonėms svarbiausia ne tai, kokius dienpinigius galima ar reikia mokėti, bet kiek iš tų išmokėtų sumų bus neapmokestinama GPM ir „Sodros“ įmokomis.
Šioje sumaištyje mokesčių administratorius priėmė išmintingą sprendimą:
– ir po 2017-07-01 dienpinigius mokame taip pat, kaip ir iki tol – pagal LRV 2003-01-28 sutarimą Nr. 99 „Dėl Komandiruočių sąnaudų atskaitymo iš pajamų taisyklių patvirtinimo“: už vieną užsienio komandiruotės dieną dienpinigių mažinti nereikia; už grįžimo iš užsienio dieną dienpinigių taip pat nemažiname; vidutinių dienpinigių neskaičiuojame. Dėmesio! Tai gali netrukus pasikeisti. Planuojami ir 2003-01-28 nutarimo Nr. 99 pakeitimai;
– tačiau dienpinigių normas taikome jau pagal pakeistą 2004-04-29 Vyriausybės nutarimą Nr. 526 „Dėl dienpinigių ir kitų tarnybinių komandiruočių išlaidų apmokėjimo“.
Taigi, kol kas GPM ir VSD įmokomis neapmokestinamus dienpinigius galime mokėti taip, kaip mokėjome iki 2017-07-01 ir tokio paties dydžio, neatsižvelgiant į tai, ką nustato naujasis Darbo kodeksas ir jo įgyvendinamieji teisės aktai. Taip leido VMI.
www.vmi.lt/cms/mokesciu-naujienos/-/asset...