vovere rašė: yra verslo lidijimai ir yra individuali veikla, tai yra du skirtingi dalykai. pagal verslo liudijima zmogus dirba kiekienas atskirai ir ji turi. o jei vienas zmogus isisteigia individdulia veikla tada jis i ja gali itraukti savo giminaicius, kurie gali dirbti be atlygio. panasiai kaip individualioje imoneje kur gali padeti dirbti giminaiciai su jais nesudarius darbo sutarties. tokios vat spragos
Na, ne visai taip!
Pagal GPMĮ 2 straipsnio 7 dalį individuali veikla suprantama kaip gyventojo vykdoma savarankiška veikla, kuria versdamasis gyventojas siekia gauti pajamų ar kitokios ekonominės naudos per tęstinį laikotarpį. Gyventojas individualią veiklą gali vykdyti arba nustatyta tvarka įregistravęs individualią veiklą (toliau – individuali veikla pagal pažymą), arba įsigyti verslo liudijimą iš anksto sumokėdamas fiksuoto dydžio pajamų mokestį nuo pajamų, gautų iš tokios individualios veiklos rūšies. Verslo liudijimą turinčio gyventojo veiklos santykiai su kitais asmenimis iš esmės turi skirtis nuo darbdavio ir darbuotojo santykių ir neturėti įprastiems darbo santykiams būdingų požymių: susitarimo dėl darbo apmokėjimo, darbo vietos ir funkcijų, darbo laiko, atostogų ir pan. Verslo liudijimą įsigijusio gyventojo vykdomoje individualioje veikloje turi teisę dalyvauti: sutuoktinis, tėvas, motina, vaikas nuo 14 metų, globojamasis, globėjas (rūpintojas). Šie asmenys gali dalyvauti veikloje tik tada, jeigu jie yra įrašyti gyventojui išduotame verslo liudijime. Gyventojas savo prašyme išduoti verslo liudijimą turi nurodyti šiuos asmenis. Jei gyventojas to nepadarė iki verslo liudijimo išdavimo, tai jis turi paprašyti įrašyti į verslo liudijimą kitus asmenis verslo liudijimo galiojimo metu arba paduodamas prašymą pratęsti verslo liudijimą.
Asmuo, įregistravęs individualią veiklą, turi teisę darbo sutarčių pagrindu įdarbinti kitus asmenis, t.y. jis yra darbdavys.