Ko tai aš visai nebesuprantu kaip reikės mokesčius skaičiuot nuo 2010 m.
Pelno mokesčio įstatymas, 17 str. 1 d.
www3.lrs.lt/pls/inter3/dokpaieska.showdoc_...
Leidžiamiems atskaitymams priskiriama suma, "nuo kurios pagal Lietuvos Respublikos valstybinio socialinio draudimo įstatymo nuostatas skaičiuojamos ir mokamos vieneto dalyvio (individualios įmonės savininko, tikrosios ūkinės bendrijos tikrojo nario, komanditinės ūkinės bendrijos tikrojo nario) valstybinio socialinio draudimo įmokos".
Šią sumą reikia suderint su Sodra ir VMI ir ji negali būt mažesnė nei 1 MMA per mėnesį.
Pagal VMI komentarą - prisikiriama darbo užmokesčio sąnaudoms.
www.vmi.lt/GetFile.ashx?fileName=PMI_nauj...">
www.vmi.lt/GetFile.ashx?fileName=PMI_nauj...
Individualios įmonės savininkas 2010 metais skaičiuos ir mokės socialinio draudimo įmokas nuo 1 000 Lt sumos per mėnesį. Faktiškai per 2010 metus individualios įmonės savininkas išsimoka 13 000 Lt iš savo įmonės pelno. Apskaičiuojant apmokestinamąjį pelną už 2010 metus, individualios įmonės savininkas galės leidžiamiems atskaitymams priskirti 12 000 Lt (darbo užmokesčio sąnaudas) o 1 000 Lt laikoma individualios įmonės savininko pajamomis iš paskirstyto pelno ir negali būti priskirti leidžiamiems atskaitymams
Tai ką dabar turim? IĮ savininkas gali gauti darbo užmokesčiui prilyginamas pajamas ir pajamas iš paskirstytojo pelno. VSD įmokos mokamos nuo tos pasirinktos ir DU prilygintos sumos nepriklausomai nuo to, išsiėmė savininkas tuos pinigus ar ne. Jei išsiėmė, tai kas tai - A ar B klasės pajamos? Pagal GPM įstatymą šioms pajamoms galima taikyti , bet kada jį taikyt: deklaruojant GPM deklaracijoj ar metų bėgyje išsiimant pinigus? O jei neišsiėmė kur dėt tą sumą apskaitoje? Kabės kaip neišmokėtas DU?
Toliau žiūrim Sveikatos draudimo įstatymą. VPP savo skaičiavimuose įtraukė 3% sveikatos draudimo įmokų nuo IĮ savininko "DU", bet Sveikatos draudimo įstatyme 17 str. 1 d. (o 5 p. ten visai nėra) neminimi IĮ savininkai ir mano galva tų 3 % nereikia skaičiuot. IĮ savininkus liečia tik 17 str. 6 d.:
Ūkinių bendrijų nariai ir individualių įmonių savininkai moka 9 procentų dydžio privalomojo sveikatos draudimo įmokas nuo per kalendorinius metus iš tokios ūkinės bendrijos ar individualios įmonės apmokestinto pelno gautų pajamų.
www3.lrs.lt/pls/inter3/dokpaieska.showdoc_...
Išvada. Jei IĮ savininkas nusistatė, kad VSD įmokas jis mokės nuo MMA, tai metų bėgyje įmonė skaičiuoja ir sumoka (bala žino kokį dabar procentą) nuo tos sumos VSD ir pačią bazę traukia į leidžiamus atskaitymus (kaip ir VSD įmokas). Metams pasibaigus pateikia GPM deklaraciją, kurioje deklaruoja ir GPM skaičiuoja tik tą sumą, kurią realiai išsiėmė. Jei išsiėmė per metus 9600Lt, pritaiko MNPD ir moka 15%. O kaip įmokų. O jei draustas ir nemokėjo? Mokės 9%, tik jei bus išsiėmęs daugiau nei 9600Lt (šiuo atveju) ir tik nuo sumos, kuri jau bus iš apmokestinamojo pelno.
Jei VPP teisus ir bazinei sumai taikom Sveikatos draudimo įstatymo 17 str. 1 d. 1p. bei 17 str. 2 d. - tai gaunasi, kad 3% sumoka įmonė, o 6% reikia išskaičiuot iš tų 800Lt kas mėnesį. Bet tada jokiu būdu jau jam nebereikia mokėti po 72Lt kas mėnesį.
Fantastiškai idiotiška situacija.
Šemeta išvažiavo, bet matyt savo užrašus paliko.