xawiers rašė:
RuxLTU rašė: Nesupratau, kodel GPM skaiciuojate vis dar 15%, juk naujoj GPM įstatymo redakcijoj ir VMI paaiškinimuose spaudoje rašo, kad :
GPMĮ 6 straipsnis papildytas nauja 3 dalimi, pagal kurią individualios veiklos pajamoms, išskyrus pajamas iš laisvųjų profesijų veiklos ir pajamas ir vertybinių popierių (įskaitant pajamas iš išvestinių finansinių priemonių), taikomas 5 proc. pajamų mokesčio tarifas.
Ši nuostata taikoma apskaičiuojant ir deklaruojant 2010 metų ir vėlesnių metų mokestinių laikotarpių individualios veiklos pajamas.
Ar as cia kazka ne taip supratau?...
jei nesi laisvos profesijos atstovas tai gali skaičiuoti 5proc, kitu atveju lieka 15proc.
Kolkas nėra tiklslaus sąrašo ir paaiškinimų kas tie konkrečiai laisvųjų profesijų veiklos atstovai.
GPMĮ 2 str. papildytas 35 dalimi. Pateiktas sąvokos ,,laisvoji profesija“ apibrėžimas. Laisvoji profesija – profesija, kuria reikiamą kvalifikaciją turintys gyventojai verčiasi asmeniškai, atsakingai ir profesiniu atžvilgiu nepriklausomai, teikdami intelektines paslaugas klientams ir visuomenei, įskaitant teisinę (advokato, advokato padėjėjo, notaro, notaro padėjėjo, antstolio, antstolio padėjėjo, konsultanto teisiniais klausimais ir kita teisinė veikla), apskaitininko, auditoriaus, buhalterio, lobisto, finansų konsultanto, mokesčių konsultanto, architekto, inžinieriaus, dizainerio, gydytojo, psichologo, žurnalisto, maklerio, brokerio ir panašią veiklą. Atsižvelgiant į GPMĮ 6 straipsnio pakeitimą, pajamos iš laisvųjų profesijų veiklos apmokestinamos – 15 proc. pajamų mokesčio tarifu. Šioms individualios veiklos pajamoms 5 proc. pajamų mokesčio tarifas netaikomas.