1) dėl to, kad tai numatyta darbo taisyklėse, tai čia tikrai ne darbo santykių sritis ir jokių darbo drausminių nuobaudų, atleidimo iš darbo dėl to neįmanoma pritaikyti, jeigu jos bus pritaikytos, tai be problemų jas nuginčyti, pavyzdžiui, kad aš dalyvaujau partijos veikloje, tai yra mano asmeninis reikalas.
Gali pasirašyti tokias instrukcijas, jeigu verčia, bet vis tiek tos nuostatos dėl laisvalaikio leidimo yra NIEKINĖS IR NEGALIOJANČIOS. tačiau kitų punktų privalai laikytis.
Dėl tos kokie teisės aktai gina. Pirmiausiai trumpai, kad yra tam tikros asmeninės neturtinės teisės, kurių negalima varžyti net įstatymais, nekalbanat jau apie sutartis. tai pavyzdžiui, teisė į gyvybę, laisvę, lygybę, teisė į gynybą. Tos teisės aišku pirmiausiai įtvirtintos Konstitucijoje, bet paskui jau detalizuojamos ir konkretinamos įvairiuose įstatymuose ir net tarptautinėse sutartyse, pavyzdžiui Europos žmogaus teisių konvencija. Tarkim dėl tavo pavyzdžio Politinių partijų įstatymo 1 str. nustatyta neatimama teisė būti politinės partijos nariu ir joks suknistas darbdavys neturi teisės uždrausti. Tai nereiškia, kad kiekviena teisė absoliuti, ji ribojama, bet tik tiek kiek būtina viešam visos visuomenės interesui.
Dar kas liečia tokią darbo instrukciją, tai joje negali būti jokių tokių bajerių, nes darbuotojai negali būti diskriminuojami dėl politinių pažiūrų rasės, lyties ir t.t. tai net darbo kodekse parašyta ir negalima nustatyti jokių ribojimų darbuotojui kurie NESUSIJĖ SU DARBU IR ATLIEKAMOMIS FUNKCIJOMIS IR DALYKINĖMIS DARBUOTOJO SAVYBĖMIS( pavyzdžiui, nebus pažeidimas, kad norint tapti teisėju reikia baigti aukštąjį teisės, bet reikalauti, kad būtum 1,80 ir ideliu proporcijų ir jų neprarasti per savaitgali tai jau sorry, negalima
2) dėl konkuravimo. Tai labai sunkiai kolkas pas mus lietuvoje pritaikoma, nes tai tipo ribojamas darbuotojo subjektiškumas, t.y. galimybė dirbti. tačiau Europoje yra praktika, kad galima riboti, tačiau tai dažniausiai taikoma aukštesnės kvalifikacijos darbuotojams, paskui ribojamas maksimalus nedirbimo konkurentam laikas (pvz 2 metai) ir dar vien salygėlė, kuri būtų manau esminė bandant pritaikyti tai lietuvoje, tam tikro atlyginimo dalies mokėjimas visą laikotarpį, kol ribojama teisė., pavyzdžiui 25%.
Dėl komercinės paslapties. Tai galima uždrausti aišku ir įpareigoti atlyginti nuostolius bet CK 1.116 str. yrta komercinės paslapties apibrėžimas, tai:
1. komercinė paslaptis tikrai turi tokia būti, t.y. turėti komercinę gamybinę vertę, o ne tai, kad rašoma kad viską ką sužinosi tai niekam ir nepapasakosi - bull shit toks parašymas.
2. su ja turi būti darbuotojas supažindintas. Jeigu aš būsiu pasirašęs tokį raštelį, kad pasižadu neplatinti komercinės paslapties ir viskas, tai sorry, vėliau man nieko darbdavys nepadarys. Reikia konkrečiai nurodyti kad tas ir tas ir su tuo susipažinau.
3. komercinei paslapčiai tokį statusą suteikia valdymo organas valdyba arba adm. vadovas. tai jei nebus kažkokio įsakymo tai nebus ir paslapties>
visus kas perskaitė šį traktatą sveikinu už kantrumą