2003-11-14 13:27
paukstis
2011-09-11 03-16
Sutinku, kad VMI taip aiškina ir taip greičiausiai 99 procentai, kad nsupręstų ir Vyr. Administracinis teismas jeigu sugalvotai pasiginčyti, tačiau formuluotė ši yra dviprasmiška ir ją galima suprasti taip:
1. kitoks perleidimas reiškia daikto nuosavybės teisės perėjimą kitos asmens nuosavybėn. T.y. kai dovanotojas dovanoja daiktą, tai jis nuosavybės teisę į jį praranda, o apdovanotasis įgauna nuosavybės teisę į tą daiktą. Vadinais kitoks perleidimas įvyksta.
2. NiekurGPMĮ neparašyta, kad perleidimas turi būti atlygintinis ar nertalygintinis. Jeigu vartojama sąvoka perleidimas - tai šiaip ji apima tiek perleidimą už atlyginimą, tiek ir be jo.
3. 6 str. skamba 15 procentų pajamų mokesčio tarifas taikomas šioms pajamoms:
9) ne individualios veiklos kitokio perleidimo nuosavybėn pajamoms.
Parašyta bendria taikomas "pajamoms".
Dovanojimo sandorio metu pajamas gauna apdovanotasis, bet juk jo pajamos patenka į sąvoka pajamos? skirtumas nuo kitų punktų tik kad jas gauna kita šalis.
4. trūkamas tik vienas, kad nustatant ar tai individualios veiklos pajamos ar ne apdovanotasis negali nes jam tas turtas dar nepriklauso ir tai sprendžiama pagal dovanotoją.
Bet vis tiek teisinės technikos atžvilgiu šią nuostatą ir kai kurias kitas riekėtų iš esmės suvienodinti ir sukonkretinti.