Gerai. Aš čia jus šiek tiek supainiojau, tad dabar pabandysiu sudėlioti visus taškus, kad būtų aišku.
Visų pirma - kas tai yra tas savininko įnašas į įmonę? Savininko įnašas -
tai jo turimos lėšos, o ne paskola. (Beje, turiu tai patvirtinantį raštą - atsakymą iš VMI).
Toliau. Pagal VGTDĮ:
3 straipsnis. Deklaruojamas turtas
Nuolatinis Lietuvos gyventojas privalo deklaruoti 2003 m. gruodžio 31 d. turimą šį turtą:
1) pinigines lėšas, turimas bankuose ir kitose kredito įstaigose ir ne bankuose ir kitose kredito įstaigose, jeigu jų bendra suma viršija 50 000 litų;
www3.lrs.lt/pls/inter2/dokpaieska.showdoc_...
Taigi - tai yra vienkartinis deklaravimas. Jeigu IĮ savininkas 2003.12.31. turėjo neatsiimtų įnašų į įmonę, kurie kartu su jo kitomis turimomis lėšomis (bankuose ar dar biesas žino kur) sudarė daugiau kaip 50000Lt, visa tai reikėjo 2005 metais deklaruoti. Pradeklaravo - valio, vėliau įnašus atsiimant, joks apmokestinimas negresia. Tačiau jei nedeklaravo - pamirškit apie atsiėmimą arba apmokestinkit. Tokia VMI nuomonė.
Man čia iškyla klausimas - o kas jei nedeklaruota? Na mat jį galai - neatsiiminės tų įnašų. Tačiau kaip su kitomis turimomis lėšomis, kurios yra bankuose? Irgi apmokestins?
Įnašų, darytų po 2003.12.31., likimas neaiškus. Galimas daiktas, kad kuriais metais vėl padarys vienkartinį deklaravimą, ir tuomet vėl tas pats. Tačiau kol kas, susigrąžinant tokius įnašus (darytus po 2003.12.31.), grėsmės nėra, jie neapmokestinami.
Taigi, buhalteriai, tokiais atvejais tenka kišti nosis į savininkų bankines sąskaitas arba įspėti juos apie pasekmes, išduodant pažymą apie negrąžintus įnašus (čia kalbu apie tą kol kas vienintelį 2005m. VGTD).