rimastt rašė:
Dalykinis aprangos stilius... Kokia šios savokos reikšmė oficialiuose ir galiojančiuose teisės aktuose?
Esu karjeros valstybės tarnautojas. Ne statutinis. Nei darbo kodekse, nei karjeros valstybės tarnybos įstatyme informacijos apie tokį aprangos stilių neradau.
MANO DARBOVIETĖS VIDAUS TAISYKLĖSE NURODYTA RENGTIS TVARKINGAI, ŠVARIAI IR DALYKINIU APRANGOS STILIUMI. Kokią juridinę galią turi toks nurodymas jei niekur nepaaiškinta net tokios savokos reikšmė? Gal čia iš piršto laužtas reikalavimas?
Darbo vidaus tvarkos taisyklės yra įstaigos, įmonės lokalus teisės aktas, kuris yra privalomas viesiems įmonės darbuotojams. Kadangi įstatymai yra kuriami bendrai visiems tinkantys, todėl įmonių lokalūs teisės aktai reglamentuoja konkrečios įstaigos taisykles ir t.t. Ir jų privalu laikytis taip pat kaip ir įstatymų.
Kas yra dalykinis aprangos stilius? Visų pirma apranga turi atitikti tam tikras taisykles, be abejo, būti labai švari ir tvarkinga, gerai išlyginta. Derinantis prie mados reikalavimų, vyras (ypatingai verslininkas) galėtų turėti bent šešis kasdienius kostiumus - tris jų žiemos ir tiek pat vasaros sezonui. Dienos metu ir vasarą dėvimi šviesesnių spalvų kostiumai, vakare ir žiemos metu - tamsesnių. Rekomenduojami marškiniai - vienspalviai, su apykakle, būtinai priderinti prie vilkimo kostiumo. Įsidėmėtina, kad kaklaraištis derinamas prie kostiumo ir baltinių. Nepatariama ryšėti labai ryškius ar stambiais raštais margintus kaklaraiščius. Batai yra sudėtinė aprangos dalis. Jie neturi būti šviesesni už kostiumą. Puskojinės taip pat būtina derinti prie kostiumo. Jos neturi būti šviesesnės už kelnes (baltos kojinės tinka tik prie sportinės aprangos). Puskojinės turi būti pakankamai ilgos, kad sėdint nesimatytų nuogos blauzdos. Ir dar klasikinis etiketas reikalauja, kad turėtumėte visad švarią nosinę, tai būtina vyro garderobo detalė, ji laikoma vidinėje švarko kišenėje.
Tai tiek trumpai apie dalykinį stilių