Dėl kai kurių teiginių:
1. jei nėra profsajungos, tai negalima sudaryti kolektyvinės sutarties ir jose numatyti nemokamų atostogų papildomų atvejų. Taryba NEPADĖS. Nu kad ne visai taip, jei nėra profsajunogs taryba bus šalis atstovaujanti darbuotojų kolektyvą pasirašant kolekytvinę sutartį (DK 60 str. 4 d.). Tai kad nėra įstatimynės bazės, tai čia ką naujovė kažkokia Lietuvoje!!!? Manau pukiai rasime n- pavyzdžių, kai įgyvendinimui reikalingi aktai buvo vėluojami priimti pusę ir daugiua metų, ne išimtis ir DK. Aš sutinku, kad tai didžiausia nesąmonė, bet čia Lietuva, pirma priima, paskui darai, paskui išeina poįstatyminis aktas arba tau paaiškina, kad blogai darei - visiems puikiai žinoma schema
2. Dėl pirmos citatos tai toks principas ir yra DK, o aš tikrai pačioje pradžioje sutikau su tuo, kad 184 str. 1 d, numatytais atvejais darbdavys privalo suteikti nemokamas atsotogas. Toliau ginčas dėl kitų pagrindų tik kyla, o dar konkrečiau ar gali šiaip be kolektyvinės sutarties susitarti darbuotojas ir darbdavys dėl nemokamų atostogų kitais pagrindais.
3. Situacija, profsajunga arba taryba pasirašo kolektyvinę sutartį ir numato 5 naujus pagrindus nemokamų atostogų. Bet juk dardavys ir darbuotojas bet kada bet kokiu atveju gali susitarti dėl nemokamų atostogų - tai jam ta kolektyvinė sutartis nereikalinga. O pagaliau darbdavys vienam duoda kitam ne tuo pačiu pagrindu ir pan.
6. Nežiūrint į savo išsakytą nuomonę, aš netgi sutinku su tuo kad galima susitarti ir kitais pagrindais ir be kolektyvinės sutarties, bet papraščiausiai manau, kad dar kurį laiką reikės palaukti, kol paaiškins šią situaciją Aukščiausias Teismas ir sufomuos precedentą - kurio baigtis tikrai nėra labai jau aiški į kurią nors pusę.
Su pagarba,