2003-09-09 12:07
paukstis
Trumpai, nuomotis is fizinio asmens gali juridinis asmuo 2 budais:
1. fizinis asmuo deklaraves individualią veiklą - patalpų nuoma ir turi pažymėjimą. Tada tai B klasės pajamos išmokate visą sutartą sumą ir nesukate sau galvos.
2. nieko jis nedeklaravęs. Tada tai A klasės pajamos ir 15 procentų Jūs turite sumokėti kiekvieną kartą sekančią dieną po tai kai išmokėjote nuomos mokestį.
3. Dėl komunalinių paslaugų, tai jeigu apmokate už visas komunalkes, tai ne visas suma pajamos natūra, o tik ta dalis kuri būtų mokama bet kokiu atveju, nesvarbu ar tom patalpom bet kas naudojasi ar ne, pvz. dujų abonentinis mokestis. Kita dalis nebus jo pajamos natūra.
4. sutartis nuomos turi būti raštiškos formos. Kaip ją paruošti, tikrai kreipkis į teisininkus, nes jeigu neturi teisinio išsilavinimo ir bandysi pati padaryti ją tai patikėk, kad tave gali išdurti be problemų.
5. Kas patvirtina nuomos mokesčio mokėjimus? pati sutartis ir daugiau nebūtina nieko, nebent jeigu gyventojas verčiasi individualia veikla, tai jis gali kvitus išrašinėti kiekvieną mėnesį. Už komunalines paslaugas kaip apmokėti, jeigu gyventojas sudaręs sutartis su paslaugų tiekėjais, nežinau, bet siūlyčiau taip. gyventojas su visais sąskaitai būtinais rekvizitais surašo už laikotarpį už ką ir kiek mokėti ir pateikia tokią sąskaitėlę Jums (geriausiai dar paslaugų tiekėjų sąskaitų kopijas pridėti).
6. Dėl PVM paprasta, yra gyventojas PVM mokėtojas, bus PVM nėra nebus.