2005-09-29 09:25
Vilcik
Sveiki, beje, jei kam idomu, kitam forume i mano klausima buvo atsakyta taip:Įmonių bankroto įstatymo 10 str. 10 d. numatyta teismo teisė pasiūlyti asmeniui, pateikusiam pareiškimą dėl bankroto bylos iškėlimo įmonei, įmokėti tam tikrą sumą teismo ir administravimo išlaidoms padengti nėra įpareigojimas. Asmuo gali ir nemokėti.
Šiuo atveju labai svarbu išsiaiškinti ar įmonė yra visiškai "tuščia", ar ji turi kažkokio, bent menkaverčio turto, galbūt yra pamirštų debitorinių įsiskolinimų ir t.t. Iš praktikos galiu pasakyti, kad teismas kelia bankroto bylas net ir visiškai tuščioms įmonėms, jei tik yra įmonių bankroto administratoriaus sutikimas administruoti tokią įmonę. Tuomet administravimo išlaidos padengiamos iš išieškotų sumų. Apskritai čia yra labai daug procesinių niuansų. Galiu tik pasakyti, jog praktikoje dažniausiai jei patys direktoriai/savininkai inicijuoja bankroto bylą prieš tai jie susiranda savą administratorių, kuris apsiimtų administruoti tokią įmonę. Žinoma, tai kainuoja papildomus pinigus (į kišenę), bet už tai yra garantija, kad nebus knaisiojamasi ten kur nereikia, nebus keliami direktoriaus "darbeliai" ypač jei bankrotas padarytas nešvariai.
2.
sios nuostatos esme tokia, kad teismo ir bankrutuojancios imones administravimo islaidos padengiamos is bankrutuojancios imones turto. jeigu turto nera, tai naturalu kad administratorius atsisakys tokia imone administruoti ir teismas paprasciausiai nekels bankroto bylos. todel norintis bankroto byla inicijuoti asmuo gali imoketi i teismo depozitine saskaita iki 10.000 litu, ir bankroto byla bus iskelta. o ta suma imokejes asmuo gali bandyti ja prisiteisti is bankrutuojancios imones vadovu. jei neklystu toks reikalavimas bus pirmoje eileje.