Niemand rašė: Ieškinys rašosi su "i"
Nekreipkite dėmesio, teisėjui stogas važiuoja. Toks reikalavimas šalinti trūkumus neturi nieko bendro si įstatymais.
Nesutinku:
138 Ieškinio trūkumų šalinimas
Jeigu ieškinys neatitinka šio Kodekso 135 straipsnio reikalavimų, ieškinio trūkumai šalinami šio Kodekso nustatyta procesinių dokumentų trūkumams pašalinti tvarka.
Taigi teisėjas priėmė teisingą procesinį sprendimą, nes:
135 Ieškinio turinys
1. Teismui pateikiamas ieškinys turi atitikti bendruosius reikalavimus, keliamus procesinių dokumentų turiniui. Ieškinyje, be to, turi būti nurodoma: 1) ieškinio suma, jeigu ieškinys turi būti įkainotas; 2) aplinkybės, kuriomis ieškovas grindžia savo reikalavimą (
faktinis ieškinio pagrindas); 3)
įrodymai, patvirtinantys ieškovo išdėstytas aplinkybes, liudytojų gyvenamosios vietos ir kitokių įrodymų buvimo vietą; 4) ieškovo reikalavimas (ieškinio dalykas); 5) ieškovo nuomonė dėl sprendimo už akių priėmimo, jeigu byloje nebus pateiktas atsiliepimas į pareikštą ieškinį arba parengiamasis procesinis dokumentas; 6) informacija, ar byla bus vedama per advokatą. 2.
Prie ieškinio turi būti pridėti dokumentai ir kiti įrodymai, kuriais ieškovas grindžia savo reikalavimus, taip pat duomenys, kad žyminis mokestis sumokėtas, bei prašymai dėl įrodymų, kurių ieškovas pateikti negali, išreikalavimo, nurodant priežastis, kodėl negalima pateikti šių įrodymų.
Teisėjas tenori įsitikinti, ar tarp šalių buvo kokie nors sutartiniai verslo santykiai: juk ieškovas gali prirašinėti SF kad ir milijono litų sumai, o atsakovas apie tai gali nė nežinoti. Kaip jam teisme reikės gintis, jog jis niekam nieko neskolingas arba kad skolingas ne milijoną, o šimtą litų?
Prisiminkime civ.proceso principus: pvz. 12 Rungimosi principas
Civilinės bylos visuose teismuose nagrinėjamos laikantis rungimosi principo. Kiekviena šalis privalo įrodyti tas aplinkybes, kuriomis remiasi kaip savo reikalavimų ar atsikirtimų pagrindu, išskyrus atvejus, kai yra remiamasi aplinkybėmis, kurių nereikia įrodinėti.
ir kt.