o kam JAR registruoti?nes tai bus tik žemės plotelis. Na žmogus prie namo leidžia pastatyti stendą reklamai, ir mes norim išnuomoti pvz 1 kv. metra žemės plotelio
Laba diena. Turiu tokią situaciją: IĮ savininkas(direktorius) pagal panaudos sutartį nuomuojasi automobilį. Sutartyje yra nurodyta, kad panaudos gavėjas naudojasi 70% o panaudos davėjas 30%. Šalys tarpusavyje atsiskaito sutartu panaudos proporcingumo principu, pasibaigus metų kalendoriniam ketvirčiui, panaudos davėjui išrašant sąskaitą faktūrą. Ir vat problemą kylą tame, kad įmonės savininkas perka kurą mes jį registruojame apskaitoje - čia viskas ok, bet dar yra toks dalykas, kad panaudos davėjas irgi perka kurą nes 30 procentų dalim naudojasi ir vat tą kūrą savininkas norėtų traukti į apskaitą (tačiau kuro čekiai be įmonės rekvizitų)..
Kaip mums dabar išrašyti panaudos davėjui sąskaitą faktūrą kokią turėtų būti suma? Tikslingiau iš ko jinai turėtų susidaryti?
Tikiuos situaciją paaiškinau suprantamai, nes jau sunku daros...
Laukiu Jūsų patarimų
Laba diena,
UAB pagal panaudos sutartį išnuomoja butą ( UAB nuosavybė) savo darbuotojui.
Komunaliniai ir visi kiti mokesčiai, kaip ir numatyta sutartyje bus mokami fizinio asmens .
Nusidėvėjimas bus neleidžiami atskaitymai , o kaip su NT mokesčiu? Kadangi jokio atlygio UAB negaus , tai pajamų natūra pagal mane darbuotojui taip pat neatsiras.
Kokia būtų jūsų nuomonė. Ačiū
Sveiki norejau pasiaiskinti del panaudos sutarties, tarkim imone pagal sia sutarti pasiima darbuotojo automobili, tai tam darbuotojui cia skaitosi kaip pajamos natura ir jis turi moketi GPM? Ir ar visada panaudos sutartis laikoma kaip pajamos natura tam zmogui? gal galima kazkaip isvengt tu mokesciu?
Garbana rašė:
Sveiki norejau pasiaiskinti del panaudos sutarties, tarkim imone pagal sia sutarti pasiima darbuotojo automobili, tai tam darbuotojui cia skaitosi kaip pajamos natura
Kodėl pajamos natūra? juk ne įmonė duoda automobilį darbuotojui, o paiima iš darbuotojo. Nėra jokio mokesčio. Jeigu įmonė nuomuotųsi iš darbuotojo automobilį, tada reiktų išskaičiuot 15 proc. GPM, išmokant pinigus.
Tai pala, jei pasirasom panaudos sutarti su darbuotoju, naudojames jo automobiliu (aisku padengiam visas jo eksplotavimo islaidas) tai realiai gaunasi kad niekam jokiu mokesciu moket nereikia?
Garbana rašė:
Tai pala, jei pasirasom panaudos sutarti su darbuotoju, naudojames jo automobiliu (aisku padengiam visas jo eksplotavimo islaidas) tai realiai gaunasi kad niekam jokiu mokesciu moket nereikia?
O kokius jūs mokesčius norit mokėt, draskot darbuotojo automobilį, įpildami kuro ir biški paremontuodami ir dar norit kažkam sumokėt? Sutartis reikalinga, kad darbuotojo automobilio išlaidos galėtumėt nurašyti į įmonės sąnaudas.
ne, mes tai nenorim, mums tik idomu ar darbuotojas netures kokiu mokesciu moket? bet kaip suprantu darbuotojui tai nesiskaito kaip pajamos natura, tai taip iseina kad jis irgi nieko nemoka?
Man labai knieti sužinoti, kodėl man buhalterė liepia persirašyti mašiną, kad galėtų sudaryti panaudą, (mašina vyro vardu) kadangi kitaip aiškina, kad atsiras kažkokie mokesčiai ir t.t., kiek skaitau forumą, nėra skirtumo ar fizinio asmens panaudos sutartimi duota mašina yra darbuotojo ar ne.. Kur čia sakykit kabliukas apie kurį man aiškina? (Kuro nurašyme, kuro kortelės išėmime ar dar kur?
zalyte rašė:
buhalterė liepia persirašyti mašiną, kad galėtų sudaryti panaudą, (mašina vyro vardu) kadangi kitaip aiškina, kad atsiras kažkokie mokesčiai ir t.
Panaudos sutartis gali būti sudaroma tik tarp įmonės ir darbuotojo, besinaudojančio savo automobiliu. Jūsų vyras neturi jokių ryšių su įmonė, todėl įmonė gali iš jo tik nuomuotis automobilį, tokiu atveju, išmokant pinigus už nuomą būtų išskaičiuojami mokesčiai.
Atkreipiame dėmesį, kad perduoti daiktą neatlygintinai naudotis kitam asmeniui turi teisę tik to daikto savininkas arba kiti įstatymų ar daikto savininko įgalioti asmenys.
Gal galima kažkaip apiforminti, jei tai sutuoktinių bendras automobilis. Kokį įgaliojimą gal vyras gali parašyti.