2009-09-23 15:06
Rolf
MAĮ 66str.
4. Mokesčiai ir su jais susijusios sumos apskaičiuojami nacionaline valiuta, o kiekviena piniginė prievolė apvalinama taip: 49 ir mažiau centų apvalinami mažinant (atmetant), 50 ir daugiau centų - didinant iki lito.
Komentaras
1. Mokesčiai ir su jais susijusios sumos apskaičiuojami nacionaline valiuta. Pagal Lietuvos Respublikos pinigų įstatymą (Žin., 1993, Nr. 27-623) Lietuvos Respublikos piniginis vienetas yra litas, kurį sudaro 100 centų.
2. Kiekviena piniginė prievolė (mokėtina mokesčio suma) apvalinama taip: 49 ir mažiau centų apvalinami mažinant (atmetant), 50 ir daugiau centų - didinant iki lito, pavyzdžiui 101,39 Lt piniginė prievolė apvalinama iki 101 Lt, o 101,69 Lt - iki 102 Lt. Mokesčių mokėtojas į biudžetą privalo sumokėti suapvalintą mokesčio sumą.
3. Apvalinami už atitinkamą mokestinį laikotarpį apskaičiuoti mokėtini į biudžetą:
3.1. Deklaruojami mokesčiai. Konkreti mokesčio apvalinimo apskaičiuojant mokestį tvarka nustatyta atitinkamų mokesčių deklaracijų ir kitų dokumentų pildymo taisyklėse.
Pavyzdžiai
1. Gyventojai, deklaruodami už atitinkamą mokestinį laikotarpį pajamų mokestį, apvalina galutinę mokėtiną į biudžetą pajamų mokesčio sumą: 49 centai ir mažiau atmetami, 50 centų ir daugiau laikomi litu.
2. Mokestį išskaičiuojantis asmuo pajamų mokestį nuo išmokamų kiekvienam gyventojui išmokų apskaičiuojama litais ir centais (neapvalindamas).
Mokestį išskaičiuojantys asmenys, deklaruodami gyventojams išmokėtas sumas ir išskaičiuotą pajamų mokestį turi apvalinti pajamų mokesčio sumą iki sveikų skaičių: 49 centai ir mažiau atmetami, 50 centų ir daugiau laikomi litu.
3. Mokesčių mokėtojas apskaičiuodamas ir nurodydamas PVM deklaracijoje PVM sumas turi suapvalinti iki sveikų skaičių: 49 centai ir mažiau atmetami, 50 centų ir daugiau laikomi litu.