Janyte,
yra keli galimi atleidimo būdai:
1) LR DK 127 str. (darbuotojo pareiškimu): jam sumokamas atlyginimas ir kompensacija už nepanaudotas atostogas
2) LR DK 125 str. (šalių susitarimu) :
"1.Viena darbo sutarties šalis gali raštu pasiūlyti kitai šaliai nutraukti darbo sutartį šalių susitarimu. Jei ši sutinka su pasiūlymu, per septynias dienas turi apie tai pranešti šaliai, pateikusiai pasiūlymą nutraukti darbo sutartį. Sutarusios nutraukti sutartį, šalys sudaro raštišką susitarimą dėl sutarties nutraukimo. Susitarime numatoma, nuo kurio laiko sutartis nutraukiama, ir kitos sutarties nutraukimo sąlygos (kompensacijų, nepanaudotų atostogų suteikimo ir kt.).
2 . Jei antroji šalis per šio straipsnio 1 dalyje nustatytą laiką nepraneša, kad sutinka nutraukti sutartį, laikoma, kad pasiūlymas nutraukti darbo sutartį šalių susitarimu yra atmestas."
- jam sumokamas atlyginimas ir kompensacija už nepanaudotas atostogas bei sutarta kompensacija
3) LR DK 136 str. 3 d. 2 p. (kai vieną kartą darbuotojas šiurkščiai pažeidžia darbo pareigas) arba 1 p. (kai darbuotojas nerūpestingai atlieka darbo pareigas ar kitaip pažeidžia darbo drausmę, jei prieš tai jam nors kartą per paskut. 12 mėn. buvo taikytos drausminės nuobaudos;): pvz., - jam yra skirta drausminė nuobauda, kurios galiojimo terminas nesibaigęs, darbuotojas gali būti atleidžiamas Žr. 237 str.: jam sumokamas atlyginimas ir kompensacija už nepanaudotas atostogas.
Aišku, tiek darbdaviui, tiek darbuotojui priimtiniausias 127 str.... Na, darbuotojui dar 125 str. - tik tiek, kad jei kitas būsimasis darbdavys žiūrės į darbo knygelę, darbuotojas, paklaustas apie tą 125 str., negalės pasiaiškinti, kad blogai dirbo... :(