Dėl užsieniečių ES piliečių.
Po 05.01 šiek tiek palengvėjo procedūra. Jei šefas nedeklaruos gyvenamosios vietos Lietuvoje, o išbus be pertraukos 90 dienų arba su pertraukom jei neklystu 180 dienų, tai jo paprasčiausiai neįleis vieną kartą iš lėktuvo. Galit pasiskaityti įstatymą "Dėl užsieniečių teisinės padėties", o visi aktai sudėti
www.migracija.lt mes susitavrkėm prieš 05.01, tai dabar kai kas keitėsi, pvz. sodroj galima registruoti dirbantijį ir negavus leidimo gyventi Lietuvoje.
Dėl Sodros. Jūsų užsienietis, jei nori gali likti socialinių mokesčių mokėtoju toje šalyje iš kurios atvyko. Tam jis turi kreiptis į savo šalies Socialinių mokesčių instituciją, pastaroji kreipsis į mūsų Sodrą ir pasirašys sutartį. Tokiu atveju už šį užsienietį Sodros mokesčių mokėti nereikia, tačiau tai tai galioja tik tuo atveju, jei užsienietis yra KOMANDIRUOJAMAS iš užsienio kompanijos (pvz. iš motininės kompanijos į duktreinę Lietuvoje). Darbo užmokestį jam mokėti reikia ir skaičiuoti GPM nuo A klasės pajamų. Mes pasidarėm savo šefui tokią komandiruotę ir dar Tipinę Darbo Sutartį su Užsiečiu. Dėl sutarties su Sodra galite pasikonsultuoti su Sodros Užsienio pensijų skyriumi.
Tikiuosi, kad aiškiai paaiškinau.
Migracijos departmentas - atskira tema, ypač Verkių gatvėje Vilniuje. Ten vyksta aukščiausio lygio išsikalinėjimas, siuntinėja po 10 kartų ir kaskart reikia laukti kelias valandas eilėje purviname koridoriuje, kur net atsisėst normaliai kur, taip sakant "Reprezentacinė" vieta visiems užsieniečiams. Visos bobos piktos kaip širšės ir amžinai viskuo nepatenkintos. Kai paskutinį kartą tvarkiausi dokumentus daėjo iki to, kad liepė atnešti akcininkų protokolą apie valdybos narių sudėti (?????), nors to visai neturėjo reikalauti, ir galų gale pasakė, kad iš tikrųjų nereikia. Ir taip kabinėjosi ir kabinėjosi. Anksčiau nešdavau tai saldainių, tai dar ko, o šį kartą nusprendžiau - užteks, tegul dirba savo darbą.