MelynakeDanga rašė: Labas rytas.Skaitau VDU tvarka ir iškilo tokie 2 klausymai, nepykit kad paklausiu labai neprofesionaliai
bet man labai reikia teisingai suprasti ir greitai.
Apie tuos koefic., kurie kelia abejonių , aš žinau kas tas koef. ir kaip jį skaičiuoti, tik va suabejojau:
1.Jei darbuotojas priimtas į darbą pagal DS kurioje nurodytas DU 1 val 5 Lt ir dirbti 2 dienas per savaitę 2 mėn.Įmonė dirba 4 d.d. į savaitę.Tai jam pasibaigus sutarčiai reikia taikyti koeficientą už nepan .atostogas?
2.Jei įmonė dirba 4d.d į sav nuo 2009.m.05 men. iki 2010m 05m tai jau dabar eina antri metai , ir kas išeina darbuotojų į kasm atostog. tai netaikyti koeficiento nuo 2010m 05 men ar kaip ?
Labai ačiu kas sugaišite laiką man atsakyti
1. Tokiu atveju, skaičiuojant kompensaciją jums nebetiktų koeficientas 0,7. Jums vis tiek tenka perskaičiuoti... Turint omenyje, kad šis koeficientas (0,7) yra apskaičiuotas imant pagrindu 5 d.d. savaitę, tai jūs tą VDU perskaič.koeficientą irgi turite skaičiuoti pagal 5 d.d. savaitę (t.y. darbuotojo grafiko valandas dalinsite iš standartinių valandų pagal 5 d.d. savaitę), ir tada jau naudosite įprastą koeficientą.
2. Analogiškai: manau, jog reikia imti skaičiuoti tą koeficientą naudojant 5 d.d. savaitės laiką, o paskui atostoginiai taip pat apskaičiuojami imant pagrindą 8 val. darbo dieną/ 5 d.d. savaitę.
Pridursiu, jog su viena šio forumo dalyve šią situaciją narstėme keletą dienų. Atlikome daug paskaičiavimų. Jinai labai daug konsultavosi su daugybe specialistų. Tai nuomonė buvo tokia, kokią parašiau. Jei perskaičiuojame VDU, santykiui naudojant įprastą pilną darbo laiko trukmę, tai paskui skaičiuojant kompensaciją arba atostoginius darbo dienos trukmę ir darbo dienų skaičių imame lyg tas žmogus dirbtų pilną darbo laiką.