www.respublika.lt/lt/naujienos/lietuva/verslas/n...
"Ne tik pensijų kaupėjai privačiuose fonduose šiurpsta matantys, kaip elgiamasi su jų pinigais. Ataskaitas apie praėjusių metų veiklą šiuo metu pradėję gauti gyvybės investicinių draudimo fondų klientai taip pat griebiasi už galvų: jie ne tik nieko neuždirbo, bet ir įmokėtos sumos yra sumažėjusios keliskart.
Žmonės bėga iš fondų
Kadangi panašių rezultatų pasiekė beveik visos gyvybės draudimo bendrovės, turbūt neverta stebėtis, kad klientai nebepasirašinėja naujų investicinio gyvybės draudimo sutarčių arba nutraukia esamas. Lietuvos banko Priežiūros tarnybos Riziką ribojančios priežiūros departamento pavaduotojas Draudimo priežiūros skyriaus viršininkas Mindaugas Šalčius informavo, kad vien per šį sausį investicinių gyvybės sutarčių sumažėjo net 33,7 proc., palyginti su pernykščiu sausiu.
„Pernai iš viso buvo sunku rasti regioną, kur akcijų kainos nekrito. Visi - ir investiciniai, ir pensijų - fondai pernai patyrė nuostolių. Tačiau jų veikimo principas ir yra tas, kad tai ilgalaikės investicijos. Todėl tam tikru momentu gali būti kritimas, bet ilgainiui gaunama teigiama grąža“, - tikino pernai dažniausiai per žiniasklaidą lietuvius gyventi mokęs „Swedbank“ vyriausiasis ekonomistas Nerijus Mačiulis.
Priminus, kad minėtas konkretus žmogus jau 10 metų laukia, kol fondas pagaliau pradės duoti teigiamą grąžą, bet pinigų tik mažėja, ekonomistas dar kartą paragino apsišarvuoti kantrybe ir esą viskas baigsis gerai.
Julius VESELKA, Seimo Ekonomikos komiteto vicepirmininkas:
Be reikalo žmonės taip pasitiki laisva rinka. Juk ji tam ir yra, kad „žulikai“ galėtų geriausiai gyventi. Niekas dėl kitų nesistengia ir nesistengs. Žaidimas akcijų kainomis iš viso yra banditizmas.
Visos finansinės institucijos, visi finansiniai svertai - tiesioginiai ir išvestiniai - dirba pagal tą patį modelį. Jos nieko nedaro, tik galvoja, kaip žaidžiant su svetimais pinigais sau užsidirbti kuo didesnius pinigus. Joms nebaisu investuoti į kuo rizikingesnes rinkas, nes rizikuoja ne savais pinigais. Jei investicija pasiteisins, pelnas bus didžiulis, o nepasiteisinus nuostoliai juk svetimi.
Pensijų fondai, investiciniai gyvybės draudimo fondai dažniausiai yra giminingi bankams, kurie turi daugybę antrinių, tretinių įmonių. Visai įmanoma, kad fondai investuoja būtent į tų įmonių akcijas, jei mato, kad jos bankų įmonėms ims nešti nuostolius, taip juos perkeldami ant fondų klientų pečių."
Mano šefas pasirodo yra apsidraudęs savo gyvybę jau 3 metus. Moka kas mėnesį po 500 lt.
Nuvažiavo pasiteirauti kiek jau sukaupė lėšų. Pasirodo 7000 lt. Ne juoktis nei verkt.
Vot teip su tais fondais